Wpis z mikrobloga

Drogie Mirki i Mirabelki, mamy dla Was aktualne i oficjalne informacje o płynie do dezynfekcji rąk.
Wszystko w jednym miejscu i 100% official ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Kiedy będzie płyn na stacjach?
Produkcja trwa. Pierwsza partia trafiła do Agencji Rezerw Materiałowych, żeby zabezpieczyć m.in. szpitale i przychodnie, wiecie jak bardzo go potrzebują. Robimy co w naszej mocy, żeby płyn jak najszybciej trafił na nasze wszystkie stacje (a mamy ich w Polsce ok. 1800). W sprzedaży już są dostępne opakowania 5L, uruchomiliśmy kolejną linię produkcyjną z opakowaniami 1L, które trafią na stacje do końca tygodnia. Będziemy uzupełniać dostawy. Planujemy też dystrybucję przez partnerów zewnętrznych.

Ile kosztuje płyn?
60zł za 5L - już w sprzedaży
15zł za 1L – w sprzedaży pod koniec tygodnia

Dlaczego płyn teraz kosztuje 60zł za 5l?
Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych wyraził zgodę na użycie do produkcji płynu etanolu o jakości farmakopealnej, tj. nieposiadającego certyfikatu ECHA. Jest on tańszy i szerzej dostępny niż użyty do produkcji pierwszej partii etanol certyfikowany. Pozwoliło to zoptymalizować koszty produkcji. I on też jest w porządku i ma te same właściwości, co pierwsze partie płynu.

Czy możecie wprowadzić limit? Są Mirki, co biorą cały zapas
Tak, obowiązuje limit 1 opakowanie na 1 klienta.
Mirki, którzy chcecie sprzedawać płyn na aukcjach 3 razy drożej – wiecie co, #niefajnie

Mogę zamówić online?
Płyn sprzedajemy tylko na stacjach.

Z czego jest płyn?
Płyn do dezynfekcji jest wirusobójczy, składa się z alkoholu etylowego (70% składu), wody oraz alkoholu izopropylowego, gliceryny i substancji zapachowych. Jest dopuszczony do obrotu decyzją Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych.

Czy można pić płyn? Czy nadaje się tylko do rąk?
Płynem można zdezynfekować ręce, ale absolutnie nie wolno go pić. Prosimy, nie róbcie tego. Lekarze już teraz mają mnóstwo pracy.

W płynie do spryskiwaczy też jest alkohol. Nada się do dezynfekcji?
Nie, prosimy jw. nawet nie próbujcie. Płyn do spryskiwaczy bazuje na alkoholach technicznych skażanych przy użyciu skażalników, które nie mogą być użyte w procesie produkcji płynu do dezynfekcji.

Jak mam sprawdzić, czy płyn jest na mojej stacji? Jakaś mapka?
Zainteresowanie płynem jest ogromne, działamy, by uzupełniać dostawy na stacje na bieżąco. Jeśli boisz się przyjść na stację, najpierw zadzwoń.

Na hot-doga nadal można wpaść?
Można, ale zgodnie z obecnymi regulacjami, nie można zjeść go na miejscu. Tak jak żadnych innych produktów spożywczych. Punkty restauracyjne na stacjach są zamknięte. Działają strefy gastronomiczne z hot dogami, kanapkami, burgerami etc. Akcesoria do gorących napojów, np. wieczka do kubków czy mieszadełka, są wycofane ze stref samoobsługowych i są dostępne u pracowników.

A jak chcę tylko zatankować? Muszę wchodzić na stację?
Nie musisz. Polecamy korzystanie z funkcjonalności ORLEN Pay w naszych aplikacjach ORLEN Mobile, VITAY i mFlota. Wystarczy pobrać, dodać kartę i zeskanować kod QR na dystrybutorze i zapłacić. Działa na Androidzie i iOS. Jeśli potrzebujesz fakturę, dostaniesz ją na maila.

Czy pracownicy na stacji są bezpieczni?
Wszystkie stacje paliw ORLEN są otwarte dla klientów. Wprowadziliśmy szereg środków zapobiegawczych zwiększających bezpieczeństwo klientów i pracowników stacji. Stacje są regularnie sprzątane i dezynfekowane. Płyn do dezynfekcji rąk jest również dostępny przy kasach na większości stacji.
Tankowanie paliwa przez klientów odbywa się w jednorazowych rękawiczkach, co nadzoruje pracownik stacji. Jeśli klient nie użyje jednorazowych rękawiczek, pistolet dystrybutora jest dezynfekowany przez pracownika. Pracownicy obsługujący klientów są wyposażeni w jednorazowe rękawiczki.
Wprowadziliśmy ograniczenia związane z liczbą osób jednocześnie przebywających w budynku stacji - od 10 osób na stacjach MOP (łącznie z toaletami) do 1 osoby na małych stacjach. Stacje wyposażone w okienko do sprzedaży nocnej mogą prowadzić sprzedaż z wykorzystaniem tego rozwiązania. Już na kilkuset stacjach zostały wdrożone bariery z pleksi zabezpieczające pracowników i klientów. Informujemy klientów o konieczności zachowania odstępu przebywając w budynku stacji.

Zależy nam, żeby każdy na stacji był bezpieczny.

Robimy co możemy, naprawdę.

#koronawirus #bezpieczenstwo #zdrowie #orlen
  • 162
@Grooveer: @PrawieJakBordo: ale oni etanolu i IPA nie produkują, więc pewnie kupują od dostawców. Nie wiem gdzie sprawdzić obecne ceny hurtowe/przemysłowe na rynku chemikaliami. Jakiś pomysł, gdzie są takie informacje?
@orlen_lite: Alkohol izopropylowy ma temperaturę wrzenia 82,5*C i nie tworzy z alkoholem etylowym związku azeotropowego, jak również gliceryna nie tworzy związku azeotropowego z etanolem. Nie boicie się że ludzie będą to kupować i rektyfikować w domowych warunkach? Nie warto było dodać jakiegoś benzoesanu denatonium na przykład, albo substancji psujących smak, tworzących mieszaninę azeotropową z alkoholem etylowym?