Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mirki takie pytanie, motocykl kupiony kilka lat temu, umowa kupna- sprzedaży, kupujący nie przerejestrował go ani nie opłacał ubezpieczenia które sprzedający przepisał na jego dane, do tej pory, jakie mogą być konsekwencje(na razie żadnych wezwań ani upomnień) i kroki rozwiązania tej sytuacji?
#pytanie #prawo #motocykle #motoryzacja #skarbowka #pytaniedoeksperta

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Precypitat
  • 31
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: nic nie przyszło, ale wystarczy że ubezpieczysz i przy braku szczęścia złapią Cię i sprawdzą że nie było ciągłości przez pare lat.. i dojebią karę..
małe szanse że się prześlizgniesz bez kar ale już nic nie idzie wymyślić..
  • Odpowiedz
OP: Od nowa, bo wpis napisałem zawile i może wprowadzać w błąd, kilka lat temu, brat chciał kupić motocykl, ale że nie miał 18 lat to dałem się uprosić i wziąłem umowę na siebie bo miałem go za w miarę rozsądnego chłopaka i myślałem, że potem wszystko pozałatwia, ale kilka razy się na tym zawiodłem. Do rzeczy, były właściciel, zgłosił sprzedaż pojazdu i przepisał ubezpieczenie na mnie, ja nigdzie nie zgłosiłem zakupu ani brat nie zarejestrował motocykla na siebie, ubezpieczenie nie było płacone do tej pory.
Zapomniałem o tym całkowicie bo już dawno nie ma mnie w domu a motocykl i tak od tamtego czasu praktycznie stoi. Tylko ostatnio mi się przypomniało i chcę jakoś doprowadzić to do końca, dlatego chciałem spytać o poradę i jakie kroki w tej sprawie podjąć.
@Anakee: @KAL_: @p4wl: @dobry_lujek:
AnonimoweMirkoWyznania - OP: Od nowa, bo wpis napisałem zawile i może wprowadzać w bł...

źródło: comment_1584302417W6BwtyUDLTwANMB5UbYwlz.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: tak ta tabelka jak najbardziej ma zastosowanie. Teraz nic nie zrobisz, kup oc i sie modl zeby Cie nie dorwali w systemie. Jakas szansa jest ze Ci sie upiecze, chociaz teraz podobno juz z automatu wala kary. Ja kilka lat temu przez rok nie jedzilem i nie zrobilem przez caly sezon oc/przegladu. Minelo (odpukac) kilka lat i nic sie nie stalo - ale bylem przygotowany na kare ( ͡
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: ta tabela działa od tego roku, poprzednie lata były tańsze, więc policz sobie ile lat i najlepiej przejrzyj poprzednie stawki.
w ostateczności możesz napisać darowiznę na brata z wsteczną datą żeby to nie na Ciebie a na niego opcjonalnie przyszła kara.. ale uciec od tego raczej nie uciekniesz, chyba że nie ubezpieczysz i nigdzie tego nie zgłosisz to może nikt się nie dopatrzy xD w co wątpię, chociaż cholera
  • Odpowiedz
@PeterFile: zgadzam sie, wtedy to recznie. Po jakims czasie slyszalem o zmiana i kary mialy leciec juz z automatu. Zastanawia mnie w takim razie kryterium - czemu OP nie dostal mandatu? Ciaglosc przerwana bez wyrejestrowania pojazdu. Jedyna odpowiedz to tak jak mowisz, jak wykupi ponownie dowala mu za kilka lat ( ͡° ͜ʖ ͡°) chyba ze jeden mandat za caly okres bez OC. Nie znam szczegolow
  • Odpowiedz
@p4wl: podejrzewam że upośledzony system działa tak że widzi tylko przerwę w ubezpieczeniu.. tutaj jej nie ma bo polisa się skończyła i nie wprowadzili nowej z inną datą xD
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Jak tylko ruszysz machine przyjdzie kara pare tysiecy, to sie liczy w euro jakies ogromne kwoty. Mozesz napisac czynny żal. Przy malym zapominalstwie dziala, teraz to watpie ale co szkodzi sprobowac. tyle ze nie wiadomo czy to wgl ruszac, #!$%@? sprawa. Zyj normalnie, kup oc i sprawdz jak zareagują. Jak bedzie lipa pisz czynny żal.
  • Odpowiedz