Wpis z mikrobloga

Zamierzam poprowadzić sesję RPG wspomaganą sporą dawką alkoholu. Jakie znacie zagadki, sceny, testy które mogłyby się spodobać? Coś emocjonującego albo śmiesznego? Może być z gier, albo zabawy imprezowe jakieś które mozna wpleść. Jeśli chodzi o świat to planuję coś w stylu świata Fallouta ale zamiast zagłady nuklearnej nastąpiło coś innego (nie wiem co, może kosmici, może powódź, a może pokój) i do całej sesji ma być muzyka electro swing lub pokrewna. Fabułę będę tworzył pod zabawy.

#rpg #grybezpradu #gry #glupiemirkorpg #mirkopomusz #glupiewykopowezabawy

Kiedyś coś podobnego robiłem i najlepsza zabawa było aby pokonać króla wróżek: musieli wymyśleć najbardziej podły sposób spełnienia życzenia bo lasery na niego nie działały i to była jego jedyną słabość. Wygrało życzenie "poprosze piwo" i sposób spełnienia: bezalkoholowe i ciepłe w dodatku (na sesji było to bardzo zabawne, musicie mi uwierzyć ;) )
  • 7
  • 0
@koziolek666 hmm, a wiesz, że skorzystam? Zacznę od tego sesję, opowiem że są drużyna bohaterów, stworzoną specjalnie do zadań specjalnych. Nie będą mieli wspomnień ani nic, będą się spodziewali czegoś wielkiego, dwa shoty na odwagę i..... łapanie ślimaków. Potem będą ściągać kota z drzewa, potem zamalowywać grafitti. Nudy generalnie. A dopiero nocą zacznie się prawdziwy problem...
Dzięki :D
@darthbob: Nie na temat, ale akurat mi się przypomniało. Nigdy nie zapomnę sesji RPG sprzed 25 lat, kiedy znajomy berserker został osaczony przez kilkunastu elitarnych wojowników i miał zginąć, ale wydumał, że wykona rzut czymśtam tak, że chce zabić wszystkich przeciwników poprzez dekapitację - a co mu tam. Biedny mistrz gry nie był na to gotowy, no ale powiedział - dobra, bierz kostkę 6k i rzuć nią 3x 6 oczek, wtedy
@Vit77: i tak bywa :) u mnie kiedyś gracz wypalił sobie dziurę w policzku, i chciał jakoś to załatać, coby mu nie wiało ;) poszedł więc na targ i najlepsze co znalazł to takie korki jak do wina, świat był bardzo magiczny, i przedmioty często same z siebie nabywały mocy, zaczał więc szukać czegoś magicznego, szybki test i sukces, korek w kolorach tęczy po przecenie. kupił i trzeba było określić jego