Wpis z mikrobloga

Mirki z #bmw #mechanika #mechanikasamochodowa #elektryka #e90 #diagnostyka mam problem z autem bo mi nie odpala xD W skrócie bmw #e91 320d w automacie 2005 lub 2006, akumulator był słaby, nagle zgasł próbowałem doładować i odpalić nic nie poszło, wymieniłem aku na nowy próbuje odpalić nic, wzywam mechanika on sprawdza dzwoni po diagnostyka i się okazuje:
-próbowałem odpalić na rozładowanym aku więc załączył się błąd blokady kierownicy
-by skasować błąd musi podłączyć kompa
-mam #!$%@? gniazdo OBD(5wejście jest rozluźnione)
Diagnostyk powiedział że może to zrobić jak mu auto jakoś przywiozę(tzn laweta), lub naprawię gniazdo, bo to nie jest robota na parking(tzn mógłby to zrobić ale czas na parkingu zajmie dużo więcej niż w warsztacie więc lepiej bym wezwał lawetę).
Więc kminię co robić, gdzieś czytałem że restart komputera przez akumulator może pomóc(tylko że to było na aucie które odpalało), czy też restart ECU przez bezpieczniki. Ew kupienie samego gniazda OBD i wymiana? Do diagnosty i tak mam zamiar pojechać ale mieszkam na zadupiu i laweta wyjdzie w #!$%@? $$
  • 7
  • Odpowiedz
@ScaRRyMaN: przecież po resecie i tak będę musiał auto zawieźć do diagnostyka by mi wszystko sprawdził i poustawiał pierdoły jak światła tak jak miałem, po prostu nie chce #!$%@?ć kilku stówek na lawetę.
  • Odpowiedz
@rindo: wyjmij aku i zostaw tak samochód przynajmniej na godzinę (najlepiej całą noc xd), w niektórych ECU całkowite odcięcie od zasilania kasuje to sporo rzeczy z pamięci. Tylko się nie zdziw jak np uda się odpalić i będą falować obroty, bo może pokasować np korekty na wtryskiwaczach i zanim komp się znowu dostroi to chwilę może świrować. Jak to nie zadziała to tylko laweta/drutowanie gniazda na parkingu.
  • Odpowiedz
@rindo: Brat w E90 też robił cuda z akumulatorem a to klemy nie dokręcił i podczas jazdy wywaliło wszystkie kontrolki. A to trzy razy mu padł alternator i przez pewien czas praktycznie zawsze miał rozładowany akumulator.
Ale unieruchomić samochodu tak jak tobie się nie udało jeszcze.
  • Odpowiedz