Wpis z mikrobloga

Dzisiaj szlifowanie techniki przysiadu low bar.

Pierwszy raz zobaczyłem jakąkolwiek nadzieję, że może kiedyś uda mi się zrobić przysiad prawidłowo. Ostatnimi czasy ćwiczyłem głównie hip drive, wzmacniałem plecy i testowałem różne rozmieszczenia rąk na gryfie i stóp na podłodze. O ile w trakcie schodzenia czuję, że jest bardzo dobrze, to im bliżej podłogi, tym sztanga przesuwa się do przodu (ja cały też) i jednocześnie zaczyna robić się butt wink pomimo, że schodzę dosyć płytko. Nie mam póki co na to żadnego pomysłu, trzymam z całej siły napięcie w brzuchu i pośladkach, ale i tak plecy się zaokrąglają. W trakcie treningu nie czuję bólu pleców w tej pozycji, jednak w następne dni po treningu to się zaczyna odzywać (teraz i tak jest lepiej, ból jest znacznie mniejszy niż wcześniej).

Nad czym pracowałem:
- zmieniłem chwyt, teraz łapię bez kciuka pod gryfem, mniej bolą nadgarstki i łatwiej mi trzymać sztangę we właściwym miejscu,
- hip drive,
- wzmacnianie rdzenia,
- trzymanie napięcia w brzuchu.

#mirkokoksy #mikrokoksy #silownia
Mahapralaja - Dzisiaj szlifowanie techniki przysiadu low bar.

Pierwszy raz zobaczy...
  • 27
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Mahapralaja: Stopy jak dla mnie masz za szeroko i zwrócone na zewnątrz, a kolana lekko do środka schodzą, bo nie masz takiej mobilności. Jak dołożysz kg i będziesz tak siadać, to się złożysz. Wg mnie niepotrzebnie starasz się żeby kolana nie wyszły za linie stóp. Sztanga powinna iść jak najbardziej w jednej linii w dół i górę. Poza tym środek ciężkości masz przed sobą, a nie mniej więcej na środku stopy.
wire - @Mahapralaja: Stopy jak dla mnie masz za szeroko i zwrócone na zewnątrz, a kol...

źródło: comment_1584083140xsTXVwZ5vOIm7khECKhrC2.jpg

Pobierz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@wire: Dzięki za rzeczowy komentarz. Największy problem mam właśnie ze środkiem ciężkości, który przesuwa się do przodu wraz ze zwiększaniem głębokości przysiadu. Szerszy rozstaw stóp pomaga mi w utrzymaniu środka ciężkości w odpowiednim miejscu, przy węższym jeszcze bardziej lecę do przodu. Nie ograniczam ruchu kolan do przodu, po prostu to jest mój max mobilności, a że jest kiepsko to tak to wygląda. Czuję, że najbardziej pomogłoby obniżenie sztangi jeszcze niżej, no
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Mahapralaja: Ćwicz "third world squats" kilka razy dziennie. Staraj się poczuć jak najwygodniej w tej pozycji. Potem bym przeszedł do wychwalanego przez Dana Johna goblet squat. W międzyczasie żeby poprawić mobilność stawu skokowego np. te ćwiczenia https://youtu.be/IikP_teeLkI
Myślę, że Ci to pomoże w jakimś stopniu.