Wpis z mikrobloga

@spudrospadreebin: ej wykopków zjebki wy tego nie kumacie ze jak będzie więcej mszy to nie będą się ludzie pchali na jedna tylko te tłumy rozbiją się na więcej możliwości? Zero w was myślenia tylko ślepe szachowanie wymóżdżeniami. Na szczęście to robactwo nie ma nic do gadania, zwykle zawistne kmioty
  • Odpowiedz
@Jan_K: Gdy jeszcze zdarzało mi się pojawić w kościele to często w mojej parafii o 18 było spore obłożenie więc uznałem że na wieczór większość idzie na msze. No ale dobra, niech będzie na rano, koncept pozostaje ten sam - dołożenie mszy o 10 nie spowoduje że nagle pójdą na 10, z przyzwyczajenia dalej pójdą na starą godzinę. Dlatego uważam że zwiększenie ilości mszy w najlepszym wypadku nie zmieni praktycznie
  • Odpowiedz
  • 0
Ale czy wy debile wiecie o co chodzi? Jeżeli w danej parafii masz 1000 chętnych na mszę w niedzielę i tylko 4 msze to średnio na mszy jest 250 osób. Jeżeli zwiększają liczbę mszy do 10 dziennie to średnio na mszy będzie 100 osób. Lepsze byłoby zakażenie takich zgromadzeń, ale skoro nie są zakazane to ta decyzja jest słuszna i zasadna. K---a


@Tam91 Przecież mogą zakazać takich zgromadzeń.
Tak jak zamkneli
  • Odpowiedz
To ogólnie jest dość ciekawe że bawią się w zamykanie połowy rzeczy w kraju, odwołują praktycznie wszystko co się da, ale kościół pozostaje nietykalny i choćby się waliło i paliło msza musi być.


@Thunderlane: Mnie to raczej dziwi brak zrozumienia dla tego. Teoretycznie dla katolika to właśnie życie duchowe przynoszące z kolei życie wieczne powinno być najważniejsze, więc nie powinno tak dziwić, że w państwie, gdzie katolicy są jednak powszechni
  • Odpowiedz
  • 0
@Huupson no ciekawe czy po każdej mszy przejdzie pan w sultannie ze ściereczka z alkoholem zdezynfekować ławeczki a ludzie pomiędzy mszami będą wychodzić innymi wejściami. Ciekawe czemu nie zorganizujemy więcej godzin seansow w kinach i spektakli w teatrach. No naprawdę minister bardzo dobrze to wymyślił
  • Odpowiedz
@Ajihat: k---a typie ryzyko zarażenia będzie niższe o to mi chodzi a ty mi o jakiś sciereczkach..... czytajcie i odpowiadajcie na pytania ze zrozumieniem a nie p--------e kocopoły o ścierkach. Tak, powinien latać ale na c--j to pisać jak to się nijak nie ma do tego co ja napisałem
  • Odpowiedz
@Ajihat: i nie wymyślił tego minister tylko episkopat .... najlepiej kogoś gównem obsmarować . Do kina nie pójdą nie jest to miejsce kultu wiec można to łatwo zamknąć i nikt się nie poskarży ze mu wolność religijna kradną, poza tym są to instytucje prywatne a kościół taki nie jest i to jest wchuj nierealistyczne żeby każdy zamknąć bo ludzie maja takie przekonania a nie inne i i tak pójdą. Ludzie
  • Odpowiedz
@spudrospadreebin: chcielibyście aby partyjny aparatczyk miał własne zdanie? on mówi tylko to co jest zgodne z linią partii a linia jest taka ze na pierwszym miejscu jest kler, na drugim władza, na trzecim pieniądze, a na szarym końcu dopiero wasze nędzne życie drogi elektoracie
  • Odpowiedz
Lepsze byłoby zakażenie takich zgromadzeń ale skoro nie są zakazane to ta decyzja jest słuszna i zasadna.


@Tam91: Po raz kolejny pokazują jak jest traktowany kościół pobłażliwie bez względu na konsekwencje. Czemu w kinach więcej seansów nie zrobili? Czemu w szkołach więcej zajęć z podziałem na grupy? Koncerty i spektakle to samo. Akurat k---a kościół ma przywilej który może mieć największe konsekwencje ponieważ grupa docelowa jest wiekowo starsza i bardziej
  • Odpowiedz