Wpis z mikrobloga

#szukamlaptopa #komputery #laptopy #xkom

Drogie mireczki,

Potrzebuję mobilnego ultrabooka.

Zastosowanie:

- Studia, praca polegająca na programowaniu, gdzie niby tylko pisanie, ale często potrzebuję odpalić w tle jakiś mocniejszy proces, czy nie lubię też się udzierać z brakami pamięci i dużo dla mnie znaczy wygoda przy pisaniu teoretycznie 8h w pracy i często po pracy na studia xD

Kryteria:
- minimum 16GB RAM
- 1 lub 2 TB SSD
- waga nie większa niż 2kg
- Fajnie jakby był windows 10 Pro, to bym se pogierkował czasem, ale osx nie przeszkadza
- Jeśli nie zdecyduje się na macbooka, to chciałbym na takim sprzęcie w miarę bezproblemowo strzelić sobie obok jakieś Manjaro albo Pop OS ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Budżet najlepiej ~8k, ale jestem w stanie pozwolić sobie na 12k maksymalnie.

~~~~

Sam robię research drugi dzień i narazie doszedłem do takich wniosków:

- Thinkpad X1 Carbon 6
jest super, ale nie znalazłem żadnego dostępnego, przynajmniej nie w sensownej cenie (Na xkom niedostepny za 8k, sa jakies sklepy co chca 11k XD)

- Thinkpad X1 Carbon 7
No równie dobry jak powyższy, ale 11k, chciałbym zejść trochę niżej.

- Macbook Pro 16
No może waży więcej niż podałem, wydaje mi się równie dobrą opcją co thinkpad, może i fajniejszą ze względu na ekran, ale macbook troche mi sie przejadl, no i ta cena, nie mniej stabilny wybor dla mnie

- LG Gram 17
Niedostępny nigdzie, napisałemn na fp LG i każo czekać jedynie ( ͡° ʖ̯ ͡°)

- Razer Blade 15 i Razer Blade Stealth 15
No wspaniałe opcje, ale nigdzie niedostępne w Polsce... Tu napisałem do xkom i nie planują w ogóle ich ściągać.

A wam przychodzą jakieś do głowy jakieś pomysły?

Czy to raczej zły moment w roku an szukanie jakichś fajnych innowacji i lepiej czekać na jakieś targi czy coś?
  • 5
@CzuowiekPor różowa miała taki sam problem kilka miesięcy temu i kupiła, poleconego zresztą na mirko, Della xps 15. Jej jednak zależało na dotyku i odwracanym ekranie. W jakiejś podstawowej wersji, coś koło 8k na xkomie. Bardzo zadowolona, zwłaszcza wyświetlacz jest zajebisty
@CzuowiekPor:
Razery bym skreślił przez wysoką awaryjność.

Budżet najlepiej ~8k,

- minimum 16GB RAM

- waga nie większa niż 2kg

bym se pogierkował czasem

https://www.wykop.pl/wpis/47872857/asus-g14-ga401iu-w-konfiguracji-8-rdzeniowy-amd-ry/

Czy to raczej zły moment w roku an szukanie jakichś fajnych innowacji i lepiej czekać na jakieś targi czy coś?


Zależy jak ci się śpieszy, powinny się zacząć pojawiać w kwietniu nowe laptopy, ale w Europie rozpoczyna się epidemia koronawirusa, w Chinach się powoli wygasza, ale
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@debenek: XPS 13 kiedyś miałem i totalnie o nich zapomniałem, dzięki za przypomnienie! W konfiguracji która mnie by interesowała wychodzi jakoś 9700, więc nie jest źle. Jedyne co mi się w nim wydaje irytujące to mała ilość portów, 2 na USB c i jack, czyli z zasilaczem defacto jedno wejście wolne które pewnie zajmie mi monitor (,) Nie zebym w sumie potrzebował kolejnych, ale fajnie by było
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Pustulka: Dzięki za odpowiedź, zainteresuje się tym zephyrusem napewno, specyfikacja i design wyglądaja kozacko, a do 31 marca na spokojnie wytrzymam.

W kwestii zakupu jedyna rzecz która mnie ciśnie, to moja własna chęć kupienia sobie w końcu porządnego, własnego sprzętu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@CzuowiekPor różowa stacjonarnie używa takiego rozszerzenia portów za kilkadziesiąt zł, podłącza to do usbc a tam ma kilka usb do których ma wpiętą myszkę i drukarkę i port hdmi z dodatkowym monitorem. Też mi się nie podobało na początku to rozwiązanie bo lubię mieć dużo gniazdek w kompie, ale wiem że jej się to sprawdza.