Wpis z mikrobloga

Mirki remontowe, czy wykończenie mieszkania 63m2 ze stanu deweloperskiego za 25k pln to cena ok czy za dużo? Chodzi o koszty robocizny.

Mówimy tutaj o wykończeniu praktycznie pod klucz, tj., łazienka, gładzie, malowanie, dodatkowe gniazdka, modyfikacja dwóch ścianek i budowa mini komórki, panele, przygotowanie instalacji pod kuchnie, montaż lamp itp.
Gościo z polecenia, sprawdzony, robi dobrze. Takie ceny we #wroclaw
#remontujzwykopem #mieszkaniedeweloperskie
  • 28
@gorillaz: Spróbuj wylistować wszystkie czynności wraz z liczbą metrów kwadratowych/bieżących (no może poza łazienką, którą każdy robi na gotowo za 5-10 k) i rozpisz sobie na podstawie cen orientacyjnych - łatwiej będzie stwierdzić, czy to tanio, czy drogo. Nie umawiaj się "wszystko za 25 k" bo Twoja definicja wszystkiego na pewno rozminie się z definicją fachury ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Lonate: jw.
@gorillaz chyba śnisz xd ostatnio robiłem 1 pokój , + malowanie łazienki i korytarza. Podłogi i i drzwi zostały te same. W tym pokoju sufit napinany, szpachlowanie, zmiana miejsc gniazdek itp i wyszło ponad 20 koła
@Mesosfet to grubo. Dobrze Ci chociaż zrobili?
Tak jak na górze pisali, rozstrzał będzie pomiędzy 20 a 30k, zależy czy rzeczywiście fachowcy. Druga sprawa, że na razie to cena bez wchodzenia w detale. Trzeba będzie dobrze wylistować co konkretnie miałoby być zrobione.
@onionspirit: ja dostałam pełna rozpiskę od firmy, czyli kucie za X zł/m2, Y m2, suma .... i tak po kolei każda czynność, ile za jedne drzwi, ile za podłogi, biały montaż i demontaż. Sumarycznie patrząc wyszło mi trochę więcej niż OP, ale u mnie wchodzi jeszcze właśnie dużo kucia, zrywania itp