Wpis z mikrobloga

Mirki, padła mi bateria w laptopie i tak sobie myslę, jak kupię ogniwa 18650 i przelutuję, to bedzie działać?
Co prawda widzę zamienniki baterii za 120 pln 6600mAh, ale tak czytam sobie, że ogniwa za 25pln mają 2500mAh, to jak bym dał takie, to miałbym w podobnej cenie aku 15000mAh?

#18650 #akumulatory #elektronika
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@UnitrA: Nie. Pewnie masz baterie 6s2p (6 ogniw szeregowo, 2 szeregi) czyli przy wymianie wszystkich ogniw będziesz miał pojemność 5000mAh
  • Odpowiedz
Co prawda widzę zamienniki baterii za 120 pln 6600mAh, ale tak czytam sobie, że ogniwa za 25pln mają 2500mAh, to jak bym dał takie, to miałbym w podobnej cenie aku 15000mAh?


@UnitrA: Po pierwsze, mam nadzieję, że lutujesz lepiej niż rozumiesz teorię obwodów.

Ogniwo 18650 ma napięcie 3.7V, typowa bateria w laptopie ma 11.1V, czyli 3*3.7V. Ogniwa są tam połączone w dwa równoległe szeregi po 3 sztuki. To oznacza, że
  • Odpowiedz
@Zrzyck: @mateusza: jestem ignorantem, ale lutowałem już w życiu z sukcesem parę rzeczy i jakieś zdolności manualne mam.
Czy jestem w stanie zrobic coś lepszego jakościowo niż to w podobnej cenie? Rozumiem, że powinienem szukać ogniw bez zabezpieczeń, na BTO widzę, że mają już opcję dolutowania blaszek, co ułatwiłoby mi sprawę?
@Norskee: poczytam, ale moja bateria HP MO06 chyba nie ma żadnego licznika ładowań itp
  • Odpowiedz
@UnitrA: baterie się zagrzewa a nie lutuje, to po pierwsze, po drugie po takiej operacji trzeba wykonać jeszcze reset i wprowadzić do elektroniki dane nowej baterii. Tego się w domu nie da zrobić.

widzę, że mają już opcję dolutowania blaszek, co ułatwiłoby mi sprawę?


@UnitrA: do blaszej już można lutowac, więc tylko takie kupuj
  • Odpowiedz
@UnitrA: kup zamiennik, nie zrobisz tego domowymi metodami, trzeba programować wsad baterii, po wymianie ogniw plus jak kolega pisał zgrzewanie oraz koszty softu i sprzętu do tego finalnie dużo ponad cenę baterii zamiennika
  • Odpowiedz