Wpis z mikrobloga

Na co patrzycie/liście przy wyborze mieszkania?

Aktualnie moje kryteria to:
- 3 pokoje (2 + salon z aneksem, zajebiście jak da radę przerobić aneks na pokój),
- względnie dobry dojazd (+- 30min) do centrum/pracy komunikacją,
- sensowny rozkład pokoi,
- okolica nie jakiś mocny #!$%@?ów,
- piętro od 2 w górę,
- metraż ~50 - 65m^2,
- garaż.

O co byście uzupełnili?

Patrzę mniej więcej na zagospodarowanie terenu w przyszłości, ale w sumie oprócz takich podstaw i moich wymogów to nie mam zbytnio pomysłu na co patrzeć w kontekście prawa/gruntów etc.

#mieszkaniedeweloperskie #warszawa #mieszkanie
  • 26
@Kodziak: Sprawdź, czy jest MPZP, a jak nie ma to na studium. Zobacz, co się może wokół wybudować.

Żadne mieszkanie nie spełni całości twoich wymagań. Zawsze będzie to mniejszy lub większy kompromis. Ja mając przykre doświadczenia z sąsiadami, szukałem mieszkania na ostatnim piętrze i się udało. Kupiliśmy takie, że będziemy mieć tylko sąsiada pod nami, obok również żadnego.

Oprócz tego, to reszta wymagań w większości jak twoja. Ekspozycję będę miał taką
@Kodziak: 65m2 przy 3 pokojach to minimum moim zdaniem. Balkon jest istotny, miejsce do parkowania, lokalne kłótnie pomiędzy wspólnotami, piwnica, jeżeli budynek stary to czy miał wymieniane instalacje czy to jeszcze w przyszłości (np. 3 fazowa instalacja?). Oddzielne, dodatkowe mini WC nawet w małym mieszkaniu to plus. Jacy są dostawcy Internetu w pobliżu.
@Kodziak: Perspektywa się zmienia, kiedy masz żonę i dziecko, a jeszcze bardziej jak dziecko jest dziewczynką i wszyscy rano razem wstają i chcą się przygotować do wyjścia. Albo żona bierze sobie długą kąpiel z bąbelkami a ciebie ciśnie na dwójkę ( ͡° ͜ʖ ͡°) Oddzielne WC to taki męski azyl na poranną kupę i siku kiedy druga połówka robi sobie domowe SPA :)
@Kodziak:

Mieszkanie i blok
Czy środkowe (pomiędzy innymi lokalami - tańsze ogrzewanie)
Co za oknem - sąsiadujące działki z opcja budowy bloku
Jak daleko i jak duży jest płac zabaw ( głośne madki i bombelki)
Jaka winda (ile dB) i czy blisko od drzwi
Czy mieszkanie będzie na przestrzał - wierzenie
Czy balkon nad Twoim balkonem ma daszek (inaczej moze zaciekac woda na Twój)
Czy drzwi maja opadowy próg czy normalny
@Kodziak: kryteria są ok ale trzeba ustalić im wagę. Np układ można zmienić ale to czy jest na południe już nie wiec za układ dajesz 5pkt jak jest super i jak jest ważne to kolejne 5 pkt.
Generalnie trzeba przyjąć jakaś metodę oceny bo same kryteria gowno ci dadzą.

Dla mnie samo mieszkanie układ i metraż było ważniejsze od tego czy blisko mam park albo przystanek. Bo zdecydowanie większa cześć życia
sensowny rozkład pokoi,


@Kodziak: Wg mnie to oznacza to, że wejścia do sypialni nie są obok siebie. Ważne dla zachowania minimalnej prywatności. Czym dalej i mniej słychać tym lepiej. Do tego:
- fajny widok z okna, a nie na ścianę czy okna sąsiada jeśli jest bardzo blisko,
- poziom hałasu przy otwartych oknach,
- ekspozycja wschód-zachód lub północ-południe, aby dało się dobrze przewietrzyć mieszkanie,
- nie pod wjazdem do garażu, bo
@Kodziak: zobacz drzwi „dierre” tam maja model z progiem który wychodzi z drzwi (opadowy) gdy się je zamyka. Ogólnie straszna lipa - wiem bo mam, lepsze są ze zwykłym progiem.
- metraż ~50 - 65m^2,

- 3 pokoje (2 + salon z aneksem, zajebiście jak da radę przerobić aneks na pokój),


@Kodziak: 50m to licz 2 pokoje. 60-65 da radę 3, ale to będzie #!$%@? mieszkanie.
Jak chcesz wygodnie mieszkać w 3p to musisz mieć tak minimalnie oddzielnie wc i łazienkę, najlepiej też z kibelkiem.
Co do samego metrażu to dla mnie kawalerka, czyli sypialnia i salon (2p) tak, żeby wygodnie