Wpis z mikrobloga

Mirki czy w 2020 można jeszcze zmienić decyzję co do pobierania zaliczki na podatek dochodowy dla osób poniżej 26 roku życia? W sierpniu kiedy to wchodziło złożyłem oświadczenie aby pieniądze dostawać do wypłaty. W listopadzie zmieniłem zdanie i pracodawca pobiera zaliczkę, a zwrot dostanę po złożeniu PITu.
Aktualnie chciałbym znowu wrócić jednak do dostawania tych pieniędzy do wypłaty co miesiąc. Będzie z tym problem?
#pracbaza #pytaniedoeksperta #ksiegowosc
  • 6
  • 0
@Perzowsky: od 2020 składasz oświadczenie w odwrotnym przypadku, gdy chcesz, aby zaliczka była pobierana, bo np. masz kilka prac i analizujesz, że przekroczysz próg zwolnienia, a nie masz ochoty robić dużej dopłaty przy rozliczeniu w przyszłym roku. Z automatu jesteś zwolniony z podatku.
@danio_96
@kolejnyzwyklyuzytkownik
@Devilos
Podsumowując.
W sierpniu złożyłem oświadczenie i kasa leciała do wypłaty co miesiąc.
W listopadzie zmieniłem zdanie i ponownie wybrałem sytuację, w której pobierana jest zaliczka i dostanę ja przy rozliczeniu PIT
W 2020 z automatu powinno znowu się to zmienić na sytuacje kiedy pieniądze dostaje do wypłaty? Na razie jest dopiero po pierwszej wypłacie za 2020 i nie dostałem tego podatku :|