Wpis z mikrobloga

Mam uzasadnione podejrzenia że PLAY chce mnie naciągnąć #afera

Ale o czym mówię: Play naliczył mi opłatę 266,40 zł za wykorzystanie 7 MB internetu mobilnego poza granicami kraju. Faktycznie: byłem poza krajem, dokładnie w Rumunii, jednakże tam przysługuje mi koło 3 GB internetu w roamingu który mam w abonamencie.
Gdy złożyłem reklamację dzwoniąc na infolinię PLAY Pani powiedziała, że to nie ich wina że mój telefon połączył się z nadajnikami w Mołdawii i mimo, że nigdy nawet tego kraju nie widziałem na oczy nabili mi taki rachunek. Mimo to złożyłem reklamację.
Po jakimś czasie dostałem odpowiedź, że reklamacja nie została uwzględniona ponieważ wysłali mi SMS informującego, że korzystam z internetu w Mołdawii - mimo tego, że SMSa nie miałem nawet jak odczytać ponieważ telefon leżał wyciszony gdzieś tam, a z niego leciała muzyka.

No i najlepsze: w PLAY jest limit na korzystanie z internetu poza roamingiem europejskim - limit wynosi 266 zł i 40 gr. Gdy poprosiłem Panią na infolinii PLAY o zmniejszenie limitu do 0 zł Pani stwierdziła, że nie ma takiej możliwości, że jedynie można ten limit zwiększyć. Nie ma też w moim przypadku możliwości wyłączenia tego internetu poza tymi 3 GB które przysługują mi poza granicami Polski w UE.

Ktoś ma jakąś propozycję co mogę z tym zrobić? PLAY nie pozwala mi zmniejszyć limitu, nie pozwala też zablokować roamingu poza roamingiem w Europie.
Jedyne co dostałem poradnik "jak nie naliczyć dodatkowych opłat mieszkając przy granicy z innym Państwem" i inne takie FAQ co robić, żeby nie nabijało opłat...
Problem tylko wtedy gdy potrzebny jest internet w UE - niby mam roaming, nie boję się opłat, słucham muzyki z internetu i nagle JEB 266,40 zł dopłaty za...7 MB. To jedna piosenka ¯\_(ツ)_/¯

Dodatkowo mam DualSIM - karta z Plush podczas pobytu nie naliczyła ani grosza...

#telefony #siecikomorkowe #play Może ktoś z innej sieci miał podobny problem - #orange #plus #tmobile #operatorzykomorkowi
Lapidarny - Mam uzasadnione podejrzenia że PLAY chce mnie naciągnąć #afera

Ale o c...

źródło: comment_1582653060zGDLH9gVpYNlBtViIxGSKe.jpg

Pobierz
  • 15
Po jakimś czasie dostałem odpowiedź, że reklamacja nie została uwzględniona ponieważ wysłali mi SMS informującego, że korzystam z internetu w Mołdawii - mimo tego, że SMSa nie miałem nawet jak odczytać ponieważ telefon leżał wyciszony gdzieś tam, a z niego leciała muzyka.


@Lapidarny: dlatego najlepiej ręcznie ustawić operatora zagranicznego, jeśli wiesz, że będziesz blisko granicy z innym państwem. Jeśli wysłali smsa informującego to nic nie zrobisz, poinformowali cię o kosztach transmisji
@uhu8: no to mądry z Ciebie użytkownik telefonu - ja niestety nie miałem pojęcia że będąc w innym kraju może mi naliczyć opłaty z kraju obok w którym nawet nie byłem
@Lapidarny: ba, to się może zdarzyć też w Polsce. Np. na dalekim Podlasiu może Cię przepiąć do sieci białoruskiej. W zasadzie nie ma dobrego powodu by mieć automatyczny wybór sieci, jeśli przebywasz w miejscu, gdzie taka niespodzianka może się wydarzyć.