Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 10
Nie wiem jak w innych miastach,ale wynajem mieszkania w #rzeszow to jakiś dramat jest.

1. Znajdujesz fajne ogłoszenie, wizualnie ok. Dzwonisz i w słuchawce słyszysz: Dzień dobry biuro nieruchomości xxx, chce pan obejrzeć? To musi pan podpisać umowę że jak się spodoba to zapłaci nam Pan równowartość czynszu, pondto kaucja dla właściciela. Za co? No przecież otworze Panu drzwi, tylko szybko trzeba się decydować bo mam 10 innych chętnych.

2. Znajdujesz ogłoszenia, zdjecia spoko, cena wchodzi w budżet. Dochodzisz do wymagań: dla osób pracujących, nie palących, nie imprezujach, bez dzieci, bez zwierząt, z własnym sprzętem, umową na internet i telewizję, z umową podpisaną do końca życia, od jutra, najlepiej żebyś człowieku rzedko tam bywał bo ostatnio odmalowalem ściany.

#wynajem #mieszkanie
  • 9
  • Odpowiedz
Nie wiem jak w innych miastach,ale wynajem mieszkania w #rzeszow to jakiś dramat jest.


@pikejj18: Może zacznij szukać w innych miastach?
Ogólnie co zauważyłem ostatnio to dość dużo mieszkań jest pustych w Rzeszowie, u mnie w bloku na 10 pieter gdzie większość to starsi ludzie chyba na co drugim pietrze jakieś wolne. Babka lub dziadek siedzi u rodziny w Ameryce lub gdzieś tam na wsi ale mieszkania boją się wynająć lub
  • Odpowiedz
@pikejj18 Wynająłbyś swoje własne mieszkanie osobom palącym, imprezującym, ze zwierzętami? Mając do wyboru dziesięciu innych najemców, którzy jednak nie zrobią w mieszkaniu śmierdzącego chlewu?
  • Odpowiedz
@psylo: tak, bo istnieje coś takiego jak zapis w umowie mówiący o pokryciu strat z własnej kieszeni, ponadto kupując mieszkanie pod wynajem biorę pod uwagę jego ubezpieczenie, tak samo jak z wynajmowaniem samochodu. Jest mnóstwo ludzi którzy nie kupują swojego mieszkania z wyboru, a czy to oznacza, że nie mogą mieć dzieci, zwierząt, znajomych bo z góry każdy zakłada że zrobią z mieszkania chlew? Nie mówię tu o mieszkaniu dla studentów
  • Odpowiedz
@pikejj18: W jaki sposób odzyskasz od ubezpieczyciela straty związane ze smrodem papierosów w mieszkaniu? Możesz mi pokazać OWA TU, które twoim zdaniem pokrywa realną stratę wartości użytkowej mieszkania w związku z np. występowaniem alergenów, po których stracisz część kolejnych najemców?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
A w jaki sposób chcesz weryfikować czy ktoś pali? Będziesz chodził wieczorami i patrzył przez okna, albo wchodził na mieszkanie? Badania krwi też weźmiesz żeby sprawdzić czy syfa ktoś nie przenosi?
  • Odpowiedz
@pikejj18: czego spodziewasz się pod podkarpaciu?
Mimo, że metr kosztuje śmieszne pieniądze to i tak ludzie mają na to kredyty na 30 lat i się trzęsą jak trzeba po najemcy, który siedział 10 lat ściany odmalować xD
  • Odpowiedz
@pikejj18: W innych miastach jest dokładnie to samo. W tych największych dochodzi jeszcze casting na najlepszego najemcę i najfajniejszego człowieka na świecie. Byłem kiedyś przy czymś takim - ludzie przekrzykiwali się kto wynajmie mieszkanie na dłużej.
Jeśli komuś zbliża się termin wyprowadzki, to wyobrażam sobie ten stres.
  • Odpowiedz