Wpis z mikrobloga

Po rozmowie z kolesiem, który wszedł na górce w Liska, moje odczucia się takie.
1. Zapomnicie o tłumach z 2017, te tłumy uważają krypto za coś najgorszego co im się finansowo przytrafiło.
2. Bańka w mainstreamie już była. Powstały scamy tj dascoin, onecoin czy inne nie mające nic kompletnie wspólnego z kryptowalutami. Były nakierowane na zwykłych półgłówków co dali by się nawet złapać na garki z graffenu. Także bańka doszła do ściany jeżeli chodzi o mainstream, spenetrowała każdy każdy level "inwestorów"
- hakerów
- wolnościowców
- nerdów
- informatyków
- resztę która nie odróżnia skanera od tostera
3. Liczycie że bańkę zrobią grube ryby z wallstreet? Coś wam powiem, jest taki podział na smart money i dumb money. Wallstreet to smart money a wy to dumb money ( ͡° ͜ʖ ͡°). To nie wy będzie ruchać ich ale oni was.

To tyle na piątek.

#kryptowaluty
#bitcoin
  • 28
@fervi: Postaram się bardzie łopatologicznie ci to wytłumaczyć: potracili naiwniacy wpłacający tam swoje ciężko zarobione pieniądze ... giełda i maklerzy nie tracą bo oni żyją z prowizji.
@fervi: czego ty nie rozumiesz
1. kilka lat wallstreet pompowało bańkę na instrumentach opartych na kredytach hipotecznych.
2. oznacza to że znajdowali inwestorów, którym wciskali instrumenty oparte na kredytach i BRALI ZA TO MILIONOWE PROWIZJE
3. jak jebło to zgadnij kto stracił? czy trajder który już dawno kupił lambo, czy inwestor ?
czy trajder który już dawno kupił lambo, czy inwestor ?


@OPcodeRTI: O ile inwestor jest bezdyskusyjne, to nie powiesz mi, że trejder nie wkładał swoich pieniędzy widząc możliwość zarobku.
@fervi: chyba nawet nie może, bo to byłoby jak insider trajding, no #!$%@? dzwoni Elton Musk żebyś sprzedał jego udziały w tesli po każdej cenie, to chyba tylko głupi by nie wszedł w shorta życia, to jakby taki rynek działał ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@fervi: oczywiście to wszystko jest bardziej złożone bo
1. wallstreet lewaruje się kredytem
2. za ten kredyt kupują np długi hipoteczne
3. sprzedają te długi inwestorom jako CDP tak było do 2008
4. więc jak w końcu jebło to banki na wallstreet zostały z niespłaconymi długami
5. dodatkowo #!$%@?ły ubezpieczalnie które dawały swapy w celu zabezpieczenia CDP

i to były straty ale to co zarobili w trakcie to poszło i na
@OPcodeRTI: Sądzisz, że traderzy nie widzą potencjału zarobku na krypto przy kolejnej bańce? Myślę, że nie odpuszczą sobie takiej okazji. Wyobrażam sobie nowe produkty zawierające krypto które będą wciskane klientom banków przez telemarketerów czy "doradców finansowych" pokazujących wspaniały wykres BTC z %% zysku od początku jego istnienia. Przecież to produkt marzenie, zwróć uwagę z jakim premium sprzedaje się ETH czy BTC w grayscale investments.
tego już raczej nie będzie


@OPcodeRTI: I tu mamy różnicę zdań, okaże się za 2 lata kto miał rację. Myślę że nie zmarnują tego potencjału i zobaczymy soczystą bańkę(być może ostatnią) i najdziwniejsze produkty z krypto w nazwie.

SEC już nie pozwoli na Bitconecty


@OPcodeRTI: A niby jak SEC może zatrzymać bitconnecty? Chyba tylko poprzez ban na krypto co jest możliwe ale mało prawdopodobne