Wpis z mikrobloga

Mirki, jaka klimatyzacja do dwupokojowego mieszkania 49m2? Jeden pokój przy balkonie (na którym musi stać klimatyzacja) ma ok. 21m2 - salon (brak drzwi), a drugi pokój po przeciwnej stronie mieszkania ma ok. 12m2 - sypialnia (są drzwi). Kuchnia oddzielna ok 8m2. Przed pokój między salonem a sypialnią ma ok 4.6m2.
Chciałbym, żeby powietrze było klimatyzowane również w sypialni. Zakładając, że będzie to zwykły split, to gdyby ustawić jednostkę wewnętrzną w salonie, to powietrze musiałoby pokonać odległość ok 8m, żeby dotrzeć do wejścia sypialni. Czy to jest dużo? Czy opłaca się brać multisplita do tak małego mieszkania (cena prawie dwa razy wyższa)? Jaka moc jednostki? Jaka firma? Za ile kupić? Jakieś protipy?

#mieszkaniedeweloperskie #mieszkanie #remontujzwykopem #pytanie #klimatyzacja
  • 6
@polski: Tak, zauważyłem, że są nieproporcjonalnie drogie. Z tego co patrzę, to multisplit z dwoma jednostkami wewnętrznymi kosztuje ok 10k zł. Jestem w stanie tyle zapłacić (z lekko zaciśniętymi zębami) wtedy, gdy zwykły split nie będzie dobrze klimatyzował powietrza w sypialni. Wydaję mi się, że klimatyzacja w sypialni jest potrzebna. Od balkonu do sypialni mam nieco mniej niż 9 m, czyli za doprowadzenie pewnie coś koło 1000 zł. Czy ten klimatyzator
@ly000: sytuacja jak u mnie, wziąłem multisplita, wyszło około 11k na mitsubishi, pokoje podobne mieszkanie 55m2. Można tez 2 jednostki jak jest miejsce (u mnie bylo bo mam jeden duży balkon przez całe mieszkanie) ale cenowo niemal identycznie a podpowiedziano mi ze energetycznie lepiej jednak multisplit. Zależało mi na klimie w sypialni bo zle śpię jak jest gorąco ale sama sypialnia to za mało żeby schłodzić całe mieszkanie
@szcz33pan: ja też dopiero za parę miesięcy. mieszkanie się jeszcze buduje. problem w tym, że muszę już coś wybrać, bo to prawdopodobnie będzie jedna z pierwszych rzeczy, które będę robić przy wykańczaniu. no i powinienem też wcześniej zlecić deweloperowi wykonanie otworów na klimatyzację.