Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
Ło kierwa, trochę chłop popłynął xD
Ja rozumiem, #linux jest bardzo fajnym systemem, ale próbowanie wcisnąć go każdemu casualowemu użytkownikowi to paranoja i zwykle zniechęcenie do korzystania XD
Argument z winrarem/kalkulatorem z dupy, "bezproblemowe" aktualizacje też. Kolega jeszcze chyba nigdy konfliktów nie miał przy instalacjach xD
LibreOffice - no tak, bardzo fajny program, jedyna bolączka, że bardzo często po przerzuceniu na mo większość plików się rozjeżdża.
Screenowanie obrazu - o narzędziu wycinania się nie słyszało XD
O kopiach zapasowych na winie też kolega nie słyszał

Nawet pół filmu nie obejrzałem, a już mi się nie chce .-. i żeby nie było, nie jestem fanbojem jednego czy drugiego systemu, korzystam z obu naprzemiennie, ale takie wojenki, gdzie obie strony wyciągają jakieś gównoargumenty zawsze mnie rozpierydalały xD

#gownowpis #pdk #windows #ubuntu
shiningsky - Ło kierwa, trochę chłop popłynął xD
Ja rozumiem, #linux jest bardzo fajn...
  • 20
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@fervi: chociażby dlatego, że większość dokumentów/tabelek/prezentacji jest robiona w mo, a niemożność ich odczytania (spowodowane niekompatybilnością) na linii monopolista-substytut, jest jednak trochę uwłaczająca dla obu stron, z naciskiem na tę drugą
@LPSzycha: A więc: linuksiarze zdecydowanie nie wiedzą jak coś zarekomendować. Zamiast powiedzieć: "o, możesz zrobić to, i to, i to, i to za darmo!" i to bez kręcenia (montaż wideo i gaming to dalej bolączka pod pingwinem) to oni lecą z obelgami i przez swoje niedojrzałe zachowanie psują renomę systemu. Twórcy są nie lepsi, dla niektórych ważniejsza jest filozofia oprogramowania aniżeli sam kod. O komputerowym autyźmie nie wspomnę.
Jbc możemy podyskutować.
@koneser_azbestu: Ale dyskutować to nie ma o czym za bardzo bo ja się z Tobą zgadzam, chodzi mi tylko o to, że tutaj na wykopie za dużo jest wyzywania i rzucania obelgami, ale jak widzisz można po ludzku ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@shiningsky: I na Windosie można sobie radzić i na Linuksie. To jest kwestia przyzwyczajenia oraz wyboru. Natomiast tworzenie filmu pod szkalowanie jednego systemu, wychwalając jakie to zalety, wodotryski ma ten drugi oraz spuszczanie się nad tym wszystkim - to najzwyczajniejsze zakrzywienie synaps w mózgu. Sam korzystam z Linuxa i Windowsa, ale jakoś nigdy nie przyszłoby mi do głowy, aby w taki sposób reklamować Linuksa. Jedno jest pewne - w obydwu coś
Osobiście używam Linuksa i ciężko mi sobie wyobrazić powrót do Windowsa, ale bardzo mnie bawią właśnie tego typu próby namawiania do przerzucenia się. Najzabawniejsze jest udawanie, że Linuks to świetny system do gier. Tak, jest ich coraz więcej, coraz łatwiej odpalić Windowsową grę ale jeśli ktoś zamierza tylko grać, to na Windowsie zrobi to z zerowym wysiłkiem. Takie bajdurzenie tylko zniechęca ludzi którzy mają wobec Linuksa nieodpowiednie nastawienie i później wydaje im
@koneser_azbestu: Casual to jest ktoś kto idzie do kompa, odpala i włącza przeglądarkę, filmik z pliku albo czasem edytuje dokument(i w większości przypadków nie potrzebuje do tego rzeczy z MS Office'a), i tak zdecydowanie większość osób używa komputer. Moja mama używała Ubuntu przez lata i nie było nigdy problemu, a używała go jako dziennikarka do pracy, no nie możliwe dało się, i nigdy nie musiała Terminala użyć!!! tylko hasło przy aktualizacji
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ChadimusPrzegrywus:

Moja mama używała Ubuntu przez lata i nie było nigdy problemu

Podejrzewam, że sam (lub ktoś) jej wszystko ogarniałeś, w sensie instalacji i funkcjonowania systemu.
Jakoś średnio widzę osobę po 30/40, która ma problem z korzystaniem z Windowsa, jak w razie problemu instaluje brakujące biblioteki. Na teraz potrzebuje jakiegoś programu, bo w pracy się na coś przesiedli, szuka w internecie rozwiązania jak odpalić program pod windę na Linuxie, czy jak
@shiningsky: Ten typ to ostry szur, ogladam jego wszytkie filmiki i nie mogę wyjść z podziwu... Foliarstwo poziom Linux, Windows mu sie wiesza od instalacji sterowników Nvidi na linuxie wszystko od kopa mu działa, taaa jasne sterowniki Nvidi na pewno... #!$%@? że postawił 3 distro w rok bo 2 #!$%@?ł gdyż jego umiejetności ograniczają sie do wklepania neofetch w terminalu i jarania sie tym... Windows to gówno i #!$%@?, a to