Wpis z mikrobloga

#mirkowyzwanie
Otrzymałem zadania:
a) Zrób domowe chipsy jabłkowe.
b) Zbuduj igloo.
c) Naucz się gdzie na świecie leży każde państwo oraz jaką ma stolicę.

Igloo z przyczyn oczywistych odpadło.
Domowe chipsy jabłkowe ... żadne wyzwanie. Teściowa całą zimę takie robi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Pozostało się nauczyć państw i stolic ... coś co się mi może przydać w życiu, bo czasami aż głupio jak człowiek nie wie dokładnie gdzie jakieś państwo leży na mapie świata.
Jako że moją edukację geograficzną zakończyłem na podstawówce ... 25 lat temu ... to przydało się wiedzę odświeżyć :)

Europa i obie Ameryki poszły gładko ... najwięcej problemów miałem z Afryką - te państwa nigdy mi nie leżały do końca.
Suma sumarum zrobiłem proste 3 kontynenty i spędziłem dość dużo czasu nad Afryką aż wszystko poszło gładko.
Na koniec zostawiłem sobie Azję ... kilka małych błędów wlazło przy rozwiązaniu ostatniego testu, ale nic poważnego: za drugim klieknięciem trafione i wynik 93% ...
Jako że już późno a rano muszę wstać - na tym zostawią.
Przy okazji mogę polecić super stronkę do nauki: https://online.seterra.com/pl
Mi się bardzo przydała.

Wyniki na załączonych obrazkach:
Konki - #mirkowyzwanie 
Otrzymałem zadania:
a) Zrób domowe chipsy jabłkowe.
b) Zbu...

źródło: comment_1581627602piURIKhGg3gHr7aDgDHeoV.jpg

Pobierz
  • 8
@w2kn2e: te wysepki akurat dość dobrze kojarzę - kilku znajomych tam bywało więc jakoś zawsze sprawdzałem co i jak. A Afryka mimo żę tak blisko to nigdy nie kojarzyłem dokładnie który kraj gdzie :)
@Konki: oezu, jakaś Podgorica mnie załatwiła i tylko 98%, a już myślałam, że Europę zrobię bez problemów (,) ech, te Bałkany - stale sprawiają problemy...
Fajna strona.