Wpis z mikrobloga

Naprawdę uważacie że ucieczka od drugiego progu na liniowy jest w porządku? Nie tu o zasadności progresji podatkowej ale jeżeli decydujesz się żyć w danym miejscu, pracować, robić zakupy to podpisujesz z danym krajem umowę zgadzając się na przepisy i ustalenia tam panujące niezależnie jak głupie by one nie były. Pracując 9-17, codziennie w tym samym budynku/świadcząc pracę jednemu podmiotowi nie jesteście do cholery przedsiębiorcami.

#programista15k #b2b
  • 11
Naprawdę uważacie że ucieczka od drugiego progu na liniowy jest w porządku?


@Galopujaca_rokitniczka: Nie, nie uważam. Uważam w ogóle podatek dochodowy za niezasadny. Jeśli idziesz do piekarni i kupujesz chleb to pytają się ciebie o wysokość zarobków aby zaproponować Ci cenę proporcjonalną do wysokości zarobków. No chyba nie. Więc dlaczego mam płacić proporcjonalnie do moich zarobków (lub o zgrozo progresywnie) na wojsko, służbę zdrowia, edukację?
@Galopujaca_rokitniczka: a czy w porządku jest że ryczałtowe koszty uzyskania przychodu na UoP to było 110-140zł/miesiąc( teraz 1 stycznia juz jest 250-300). Jeśli dojeżdzam do swojej pracy codziennie 80-100km autem robiąc 40 tys km rocznie co stanowi 80% przebiegu to czy nie powinienem móc tego zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu(paliwo, serwis, amortyzacja)? Oczywiście nie każdego dnia ale 4/5 dni w tygodniu
Czy moge tak kilka lat?
@Galopujaca_rokitniczka A tak serio jak mój hajs ma być użyty żeby finansować jakieś zwierzęta bez wykształcenia które narobią sobie 5 dzieci i nie pracują, a następnie dalej za moje pieniądze zostają przekupione dzięki czemu w kraju dalej jest takie gówno jakie było, to jedyne co mnie dzieli od podjecia decyzji to pytanie "którego doradce podatkowego/prawnika polecacie?"
@Galopujaca_rokitniczka: wolę zdecydować na co przeznaczyć pieniądze niż oddać je państwu do rozdysponowania ¯\_(ツ)_/¯ dlaczego mam się dać okradać? Nie bardzo też rozumiem argument że nie powinniśmy z tego korzystać bo to dla przedsiębiorców, przez to że programiści są na liniowym nie znaczy że nagle przedsiębiorcy nie są. To trochę jak "jak ci nie wstyd, płacić podatek taki sam jak przedsiębiorcy!" - no to się kupy nie trzyma. Jakby przedsiębiorcy przez
@rotflolmaomgeez: Tylko że to nie jest Twoja wola, są kraje o innych przepisach podatkowych, droga wolna. Jak ktoś ma poglądy lewicowe i uważa że w Polsce podatki są za niskie - droga wolna Skandynawia czeka. Tak samo w drugą stronę. To tak jakbyś wynajmował mieszkanie i deklarował właścicielowi że mieszkasz sam, a mieszkał z jeszcze jedna osobą bo "oni tego nawet nie sprawdzają ( ͡° ͜ʖ ͡°)"