Wpis z mikrobloga

Na wczorajszej prywatnej imprezie Jarosława Kaczynskiego i Zbigniewa Ziobry rozmawiałam z Mateuszem Morawieckim o... zasilkach (Mateusz na zdjęciu po zmianie stylowki na eleganckie golfy!), a Ziobro uczył mnie jak imprezowo zamknąć wszystkim mordę w sadownictwie. Wiem, że brzmi to surrealistycznie. Ale posłuchajcie od początku... Tylko ok. 200 osób, na małej, klubowej przestrzeni, z najlepszą muzyką, z zakazem robienia zdjęć (powyższe to wyjątek poimprezowy). Ulica zamknięta i pilnie strzeżona, wejście kuchennymi drzwiami, żeby nie dało się nikogo sfotografować. Impreza, na której wszyscy mogą się wyluzować i zaszaleć! Każdy dostaje na wejściu ... kapcie (nie weszłam w tę opcję) i bawi się bez skrępowania do białego rana. Zaczęło się od rozmowy z Morawieckim o moich szpilkach (namawiał mnie na kapcie które sam miał na nogach). Szczerze, nie poznałam go w tym golfie! Gadalismy zaśmiewając się do momentu kiedy powiedział jak się nazywa... Rozmowa z Matim była przepustką do miłej konwersacji z Mariuszem Kaminskim. A później już było totalne szaleństwo! Gowin uczył mnie układu na polskich uczelniach (bezskutecznie bo skomplikowany, ale za to było śmiesznie), Beata Szydło patrząc na mojà brokatową, świecąca broszkę stwierdziła ze śmiechem że ją przyćmiłam (miała na sobie ciemnogranatową), z Patrykiem Jakim tańczyłam przez chwile za rękę (taka była konwencja, a ja stałam obok), otoczony wianuszkiem dziewczyn Dominik Tarczynski posyłał mi uśmiechy, ale chyba dlatego że jego też rozśmieszył mój taniec z Ziobrą. Klan MEPów (Brudziński, Kempa, Zalewska) bawił się we własnym gronie. Horała i Sasin wzięli udział w radosnym jam session gospodarzy. Popis na scenie dał Krzysztof Cugowski, a pod sceną parkietem zawładnęli jego synowie. Krystyna Pawłowicz zaproponowała mi trochę sałatki, kiedy z ciekawości zajrzałam do pudełka które niosła (do jedzenia była do wyboru pizza, sałatka, ostrygi lub homary). W towarzystwie Elżbiety Witek był reżyser Roman Polanski - z nim rozmawiałam najdłużej, o jego filmie, który uwielbiam.

Zapomniałam o paru osobach: Ryszard Terlecki, Marek Kuchcinski, Piotr Glinski, Beata Mazurek... Ot, takie zwykłe przyjęcie . Do hotelu wróciłam o 7:00...

#neuropa #4konserwy #rusin #kingarusin