Wpis z mikrobloga

Hej Mirki z #remontujzwykopem #stolarstwo #oswietlenie #led
Mam szafkę łazienkowa z lustrem i potrzebuje wokół szafki zamocować taśmę LED.
Mam przygotowane wyjście elektryki na 230V z włącznikiem, czyli zasilacz do podłączenia na kostkę nie na wtyczkę ;-)
Poradzicie / zaproponujecie coś? Długość całości ok 5m, światło białe.
Zdjęcie przedstawia szafkę. Wyjście zasilania nad lewym górnym narożnikiem szafki.
Pobierz slava - Hej Mirki z #remontujzwykopem #stolarstwo #oswietlenie #led
Mam szafkę łazien...
źródło: comment_1581003707ybam7bDarKAlCBB981tK3b.jpg
  • 12
@insert_table81 a na co mi ups?
Myślę że mam wystarczająca wiedzę żeby podpiąć zasilacz do 230V i nakleić taśmę LED na szafkę.
Nie widzę w tym nic specjalnego.
Jak bym się zapytal jak podłączyć żyrandol to też wrzucisz link do upsa?
Lutownica, młotek, zasilacz USB, lutownica labo zapalniczka. Rozpierdzielasz zasilacz za pomocą młotka. Elektronikę upychasz w puszce elektrycznej. Jak jej nie masz, to jeszcze dłuto,pianka i puszka za 2.5PLN z Castoramy się przyda.Za pomocą lutownicy (zapaliczki, świeczki - lutujesz piny) Wyprowadzasz w ramie lustra gniazdo ups i podpinasz co chcesz.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@slava: zawsze możesz transfirmator schowac do szafki a do taśmy led kuoic profil aluminiowy który bedzie kierował światło na sciane pod katem 30 stopni. Chyba ze masz nierówne sciany to nie
@slava:
Robiłem sam i zrobiłęm tak:
Dużą puszkę zrobiłem w ścianie... pod sufitem, nad włącznikiem światła i tam wsadziłem zasilacz. Tym kablem którym ty masz teraz 230v - puściłem 12v (zostawiłem stary po 230v i działa).

Jeśli nie masz takiej możliwości to schowaj zasilacz do szafki, bo wystająca puszka zbędnie szpeci.
@deryt już po remoncie więc ściany kuć nie będę. Kobita by mnie wykastrowała ;-)
Transformator nie będzie się zbytnio grzać w szafce?