Wpis z mikrobloga

Szczerze to lewica nie jest skuteczna, tym bardziej biedroń. Kościół powinien płacić podatki po prostu na równych zasadach jak wszyscy inni i powinno się ludzi o tym uświadamiać że to jest po prostu normalna rzecz, a nie uprawiać tym pseudo intelektualną politykę anty kościelną jak robi to lewica. Szczerze to osobiście nawet ja, osoba niewierząca bardziej dostrzegam atakujący ton tych wszystkich apeli niż realną potrzebę. A właśnie ludzie wierzący u nas są dość sporą grupą wyborczą i oni, choc może to wielu z nas dziwić, boją się takiej polityki i widzą w niej wroga zamiast zrozumieć rzecz dla nasz wszystkich elementarną.

edit; Ja bym szczerze wolał politykę taką by ludzie zrozumieli że kościół jest instytucją publiczną a nie "mafią" i na ich nieopodatkowaniu naprawdę tracimy grube miliardy złotych przez co państwo na tym po prostu traci

#wiara #ateizm #katolicyzm
#polityka
  • 22
@jacieniemog28: otóż to, tak samo jest też w wielu innych sprawach gdzie wszystkie strony uprawiają szczekanie i zamiast cywilizowanych debat jest jeden wielki jazgot, niestety Polakom się to podoba...
@nbhd: za 4, może 7 lat spróbuję naprawdę stworzyć jakąś sensowną partię taką jak mają w niemczech czy innych cywilizowanych krajach, raczej centrową z elementami stałego rozwoju który będzie najważniejszy.

jeśli ten projekt nie wypali przez jakąś pierdołę to dla tego kraju już tylko dół z wapnem i czekanie kolejnych 20-30 lat aż te stare dziady pozdychają
@nbhd: Nie do końca to się podoba. Sporo ludzi m.in. przez to przestaje interesować się interesować polityką i nie głosuje w wyborach. Pozwalając decydować za siebie innym.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Szanowna @jacieniemog28: poza tym ja nie chcę dawać na państwo, dlaczego przekazując darowiznę ma być od tego podatek. To jest taka sama patologia jak jest w innych sferach, że sklep woli wywalić jedzenie niż je oddać bo wtedy trzeba płacić podatek.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Szanowny @jacieniemog28: nie, to państwo jest problemem, minimalne państwo, policja itp ok. Ale jak nagle masz ZUS, socjal itp to jest jak jest. Zrozum proszę, że to nie wina rządzących tylko systemu, on jest zły i tyle.
@pyroxar: dziecko drogie, wyjdź, ja nie mam 10ciu lat by wierzyć w funkcjonalne państwo takie jak polska z niskimi podatkami, które nie ma z czego się utrzymać, nie produkujemy nic, nie liczymy się, nie mamy ropy, nie mamy niczego, szansa na powtórzenie sukcesu dubaju nie istnieje itd.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Szanowny @jacieniemog28: a co to państwo ma coś produkować i tworzyć? Myślałem, że to robią zwykli ludzie, prowadzący firmy czy nawet (gdyby prawo pozwalało) moja babcia wyszywajaca na drutach.

Państwo ma tylko chronić, do tego wysokich podatków nie trzeba, opieka typu ZUS czy 500+ czy zasiłki i dotacje to nawet z punktu widzenia nauki nieefektywne formy działalności. Nie mówiąc już że to nieetyczne co proponujesz, państwo ma przemocą i rozbojem kraść
@jacieniemog28: No to średnio równe te zasady. Będę mógł wpłacić 300 zł na ratowanie waleni i fundacja ratująca walenie dostanie 300 zł i będę mógł wpłacić 300 zł na cele kultu religijnego w moim kościele i proboszcz zobaczy 210 (czyli podatek wyższy od np. tego od zysków kapitałowych). Trzeba było od razu pisać, że nie chodzi ci o żadne równe zasady tylko o #!$%@? Kościołowi (i innych kościołom/związkom wyznaniowym).