Wpis z mikrobloga

Byczki, jak na co dzień nabijacie węgle w diecie poza kilogramem ryżu i toną płatków owsianych na śniadanie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Mam lekki surplus energetyczny i chciałbym go nabijać "porządnymi" węglowodanami, a nie tłuszczami czy białkiem, bo tego i tak nad to wychodzi tylko mam taki problem, że jak danego dnia nie jem w domu owsianki albo dwóch toreb ryżu to nie mam pomysłu jak sensownie nabić te węgle, bo wychlać butle coli albo zjeść ciastka to nie sztuka i nie tędy droga. Rzeczy typu wafle ryżowe to ponoć też nienajlepszy pomysł jako źródło węgli w ciągu dnia.
Chleb razowy nieźle zapycha, po kilku kromkach jestem pełny ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Codziennie wjeżdża conajmniej jabłko + banan. Za dużo owoców też chyba średnio poza porami nietreningowymi ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Może jakieś pomysły na dania z owsianki, które można zjeść w autobusie albo w samochodzie w drodze do pracy? ʕʔ

#silownia #dieta #mikrokoksy #jedzzwykopem
  • 11
@fatboy77: chleb jak najbardziej ale zapychający jest ¯\_(ツ)_/¯
@spaghetti_galopuje-2: cheeriosy czy biszkopty po treningu to wiadomo ale jak jest dzień off to słabo trochę, a nie zawsze mam możliwość ugotować owsiankę czy ryż przed 21 ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@vizori: Chleb tostowy spoko ale jak zjem kanapeczki z razowym to słabo dopychać węgle chlebem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Dajcie jakieś tipy
@non-serviam ciemne bułki z ziarnami, 4 banany dziennie, płatki jaglane zmiksowane z mlekiem i odżywką.

Generalnie płatki owsiane i jaglane miel z mlekiem, więcej można zjeść w formie płynnej i nie zapycha.
@Minetqa: > pieczywo to wiadomo ale zastanawiam się czy taka ilość owoców codziennie to zdrowo? Po treningu to wiadomo, że nawet zalecane jak dwa bananowce wjadą ale tak 4 w DNT no nie wiem ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Mielenie płatków - to chyba najlepsze wyjście. Nie chodzi o to że nie daję rade zjeść, bo z tym nie mam problemu. Mam problem jak wbijać węgle nie podbijając
@non-serviam: ciastka owsiane tj. dwa banany, szklanka płatków, odtłuszczone kakao, po garści orzechów i rodzynek, wedle uznania inne dodatki dla smaku, nawet coś z kofeiną można dodać. Ze dwa dni można spokojnie w lodówce trzymać, chociaż ciepłe są na tyle dobre, że można pochłonąć wszystkie. ( ͡° ͜ʖ ͡°)