Wpis z mikrobloga

Witam Mirków sportowców. Przyszedł czas i na mnie - zdecydowałem się na zakup #smartwatch z naciskiem na sportowe funkcje. Dużo jeżdżę na rowerze, do tego gram amatorsko w pilke nożna, biegam, pływam i chodzę po górach - potrzebuje zegarka który ogarnie te funkcje. Docelowo przydałby się do triathlonu, zwykłych treningow(najbardziej rowerowych + pływanie) oraz do sędziowania bo jestem sedzia piłki nożnej. Pierwszy rzut oka na google i różne strony i wpadł mi w oko #garmin forerunner 735xt ale tych zegarków jest tyle ze głowa boli. Może ktoś niedawno kupował jakiś/zna się na tym i może cos polecić co spełni moje wymagania? Ewentualnie na co patrzec przy wyborze? Budżet jest ruchomy - jak będzie cos za 800zl to super ale jeżeli trzeba będzie dołożyć np do 1300zl bo ten drugi zegarek będzie o dwa poziomy lepszy niż ten tańszy to jestem w stanie to zrobić. Dziękuje bardzo za pomoc ( ͡° ͜ʖ ͡°) #sport #zegarki #polar #rower
  • 12
@Boroborro: jesli gory to barometr do pomiaru wysokosci.

Coros pace, fenix 5, garmin 935, polar vantage, coros apex.
Jesli chcesz płatności zblizeniowe, kolorowe mapy, muze to fenix 5 plus i 6,oraz garmin 945.
@anthoris: no aktualnie kupili sporo sportowcow, ktorzy nosza i promuja ich zegarki.
W kregu ultrasow zegarki zbieraja bardzo dobre opinie i sporo ludzi sie przekonuje.

Natomiast pace to jest aktualnie najtanszy sikor z barometrem, za 800zl nie dostaniesz nic porownywalnego - niestety. Garmin za sam napis na obudowie kasuje 30% do ceny.
Suunto #!$%@? jakis szajs z wearOS czyli bateria na jeden dzien, albo kastruje swoje zegarki z wielu funkcji +
@PurpleHaze: apex technicznie i wyglądem to top. Szkoda tylko, że pace ma wygląd bazarowy... no może jak 245.
Na coros jeszcze na minus jest dostęp do treningów poprzez aplikację, brak aplikacji web. Z tego co przejrzałem to sama apka też taka uboższa od garmin ale na moje potrzeby jest ok.
@anthoris: @PurpleHaze: Dzięki wielkie za podsunięcie paru modeli - przejrzałem sobie je i w sumie na ten moment najbardziej podoba mi się Garmin Fenis 5s oraz Coros Apex ( jak widać budżet poszedł do góry ( ͡° ͜ʖ ͡°) ) Napewno dużym plusem dla Garmina jest sama aplikacja i wsparcie webowe, nie wiem jak to wyglada w Corosie ale podejrzewam, że Garmin bije tu na łeb
@Boroborro: czemu fenix 5s, zamiast 5? Zdeycdowal gabaryt czy jak? S ma wykastrowana baterie i na moje to tak troche sredni wybor.
Strone dcrainmaker znasz? Jesli nie to poczytaj sobie moze tam jeszcze recenzje.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Boroborro: ja skreslilem sobie Fenix 5 przez sposób mocowania paska oraz wygląd gshocka :)
Apex to prawdziwa perełka.
@PurpleHaze: ciekawe czy można trening z coros przesłać na plik i ręcznie wkleić do Garmin connect?
@anthoris: @PurpleHaze: właśnie byłem ogladac fwnixa 5 i szczerze mówiąc jest spoko aczkolwiek nie miałem takiego „wow” jak na zegarek za 1600 Zł. 6pro mi sie bardzo spodobał ale chyba się powstrzymam bo to mój początkowy budżet x3 ( ͡° ͜ʖ ͡°) Apex mi się podoba ale chyba zostanie skreślony za appke.. chociaż i tak używam stravy ale sam już nie wiem
@Boroborro: jesli ci sie nie pali to ja bym czekal na promo. 5 pojawiaja sie za okolice 1300zl i to jest sensowna cena moim zdaniem.
Wejdz na pepper.pl wpisz fenix 5 i sprawdz wyniki.

@anthoris: takie cos znalazlem na ich stronie w faq

At least in the near future, the COROS app on smart phones and 3rd party platforms like Strava and TrainingPeaks are the only customer facing portals for
@anthoris @PurpleHaze: Byłem dziś w sklepie oglądać Fenixa 5 obok 935 i szczerze mówiąc jednak bardziej podoba mi się 5tka, jeżeli chodzi o Coros Apex to chyba narazie odpuszczę, bardzo kusząca propozycja ale raz, że nie widziałem go ani razu na żywo a dwa, że nie jestem jeszcze przekonany do takich nowych wynalazków(zapewne następny zegarek mógłby być już od Corosa). Boje się tylko o szkło bo nie będzie sapphire i może