Wpis z mikrobloga

Mirki jak poradzić sobie z rwą kulszową? Można jakoś przyspieszyć, żeby to się wreszcie skończyło (jakieś okłady czy coś)? Od piątku się męczę, ledwo chodzę, z siadaniem problemu nie ma, gorzej ze wstawaniem.
#pomocy #boli
  • 10
@Xagog: wizyta u neurologa. Zleci tomografię lub rezonans i sie okaże czy tylko rwa, przepisze pewnie jakieś leki rozluźniające typu Mydocalm, Nimesil w saszetkach, jakieś przeciwbólowe najlepiej w zastrzyku, masaże. W moim przypadku początkowo miałem rwe kulszową obustronną. Myslałem, że paraliż mnie łapie jak mi nogi posłuszeństwa odmówiły. Żadne zastrzyki, leki, masaże nie pomagały. Po rezonansie wyszło, że mam przepukliny kręgosłupa.
@Sl_w_k_1: bzdura, z przepuklinami kręgosłupa od 6 lat żyję z bólem i chodzę, choć ciężko to chodzeniem nazwać. Wstawać jest problem, zwłaszcza po nocy, lub po dłuższym przebywaniu w jednej pozycji. Zwykłe badanie neurologiczne wystarczy do stwierdzenia początkowego czy to rwa . Połóż się na plecach na płaskim i spróbuj podnieść nogę - najpierw jedną, a potem drugą. Zobaczysz jak wysoko podniesieś zanim poczujesz ból. I też ważne jest dokąd ten
@czeczen123: Kupiłem sobie wczoraj plaster rozgrzewający, ale on raczej parzył (strasznie mi skórę podrażnił) zamiast rozgrzewać, więc sobie darowałem. Ale mam w domu termofor.
Przede wszystkim lekarz, rezonans: okaże się czy to rwa, czy np wypadnięte dyski. potem fizjo. Jeśli rwa, to z tego co kojarzę można zrobić zastrzyk sterydowy który gasi stan zapalny i pomaga zredukować samonapędzająca się opuchliznę (ale nie stosowałem, wiec nie mam pewności co do tej metody)