Wpis z mikrobloga

Znowu dochodzi to momentu, że jeżeli kupię kolejną porcję akcji Tesli 1 lutego... to może być ciutkę za późno.

29 stycznia Tesla ma mieć 2019Q4 Earnings Call, gdzie będzie publikować i omawiać wyniki finansowe ostatniego rekordowego kwartału. Tesla sprzedała w ostatnim kwartale dużo więcej niż wyprodukowała (pozbyła się część swojego zapasu z salonów, itd)... więc moim zdaniem profit Tesli w Q4 powinien być prawie na pewno.

Z analiz wielu osób wynika, że dostawy Tesli Model Y mogą zacząć się już od 1 lutego (jedna z takich analiz w załączonym filmie). Jeżeli to się potwierdzi, to też znacznie powinno się to przełożyć na cenę akcji.

No i teraz pytanie... czy czekać do lutego (3 lutego, poniedziałek)... czy kupić jeszcze przed Earnings Call, najpóźniej 29 stycznia (środa).

Już raz przyśpieszałem zakup akcji kilka dni wcześniej niż planowałem (tutaj info) i skończyło się tym, że kupiłem 2 akcje po 265.44 USD za sztukę, gdzie następnego dnia kupiłbym po 240... a jeszcze kilka dni chyba po około 220.

Wówczas też pytałem mireczków o poradę. Większość (68%) mówiła bym dokupił: https://www.wykop.pl/wpis/42822473/ciag-dalszy-akcji-zbieramnatesle-wczoraj-pytalem-c/

Co zrobić tym razem?

#zbieramnatesle #tesla #gielda #samochody #januszeinwestycji

Kiedy kupić kolejną porce akcji

  • Według planu, na początku następnego miesiąca 20.0% (93)
  • Nieco wcześniej, przed Q4 Earnings Call 80.0% (373)

Oddanych głosów: 466

anonimowy_programista - Znowu dochodzi to momentu, że jeżeli kupię kolejną porcję akc...
  • 45
@anonimowy_programista: Sell facts - jeśli rynek ma wszelkie powody do tego by spodziewać się lepszych wyników to notowania je już wcześniej dyskontują. W momencie publikacji nawet gdy są super to pojawia się podaż bo właśnie zawodowi/instytucjonalni sprzedają a ulica i wannabe inwestorzy kupują choć później zdziwieni że no ale jako to spada.

Jeśli masz zasadę z zakupem w konkretne dni to dlaczego chcesz od tego odstępować? To już spekulacja i podejmowałbym
I powtórzę po raz trzeci - kupuj prawdziwe akcje a nie jakieś zapisy bazodanowe w Revolucie i podobnych (mimo że Revolut uwielbiam i szanuje - to nie są akcje! tak samo kryptowaluty tam nie są kryptowalutami przecież!)


@Saeglopur: no nie są, ale generalnie to co za różnica skoro pieniądz z tego jest taki sam?
no nie są, ale generalnie to co za różnica skoro pieniądz z tego jest taki sam?


@Krupier: Aż boli czytanie czegoś takiego :D Przecież to kompletne zaprzeczenie idei, nie posiada akcji (a jest fanatykiem marki, chce ich samochód, pewnie więc chce wspierać firmę) a też nie wspiera samej firmy, nie jest stroną popytową więc sam też tego kursu nie popycha w górę (wiadomo że mini skala ale jednak).

Jeśli chodzi o
@Saeglopur: porównanie trochę z dupy. Nie wnikam w to czy ktoś jest fanem marki i ją wspiera, chodzi mi o sam zarobek. Kupuję, sprzedaję drożej, wyciągam kasę. Co za różnica czy faktycznie mam te akcje, czy mam je wirtualnie skoro ostatecznie na moim koncie pojawi się taka sama kwota?
@Byczek_: trading 212. Ale żeby dostać akcje za free trzeba mieć reflinka - w razie czego priv. Ja też dostaje wtedy co Wy więc pomoge z weryfikacja konta i podam ewentualne tipy
@Krupier jeśli chodzi o bezpieczeństwo środków, to różnica jest zasadnicza. Kupując akcje, ryzykujemy upadłość tylko podniotu, który kupujemy. A w tym przypadku dokładasz ryzyko upadku Revoluta i jeszcze jego pośrednika.