Wpis z mikrobloga

#dekadawrapie
Witam wszystkich pięknych, dziś czas zacząć mój ranking 70 najlepszych albumów minionej dekady w rapie ( ͡º ͜ʖ͡º) Przechodząc od razu do rzeczy:

#70 Mr. Muthafuckin' eXquire - Lost in Translation
Utwór w miniaturce:
Mr. Muthafuckin eXquire ft. Despot, Das Racist, Danny Brown, EL-P - The Last Huzzah

Plebiscyt zaczynamy od mixtejpu nowojorskiego mc z 2011 roku, w sporej części wyprodukowany został przez El-P dobrze znanego dziś dzięki furorze jaką zrobił tworząc z Killer Majkiem projekt Run The Jawels(nie żeby nie był wcześniej znany bo to legenda nowojorskiego podziemia już od lat 90, jednak w mainstreamie na większą skalę zaistniał dopiero w tej dekadzie co nie. Oprócz produkcji El-P pojawia się również w The Last Huzzah z kapitalną zwrotką(zwróćcie uwagę na wyliczankę ( ͡° ͜ʖ ͡°)). Sam album jest bardzo mroczny, przepełniony podziemnym nowojosrkim klimatem i niesamowitą charyzmą gospodarza(często porównywaną do legendarnego ODB z Wu Tang Clanu), któremu niestety trochę zabrakło po tym świetnym mixtejpie siły przebicia aby odnieść większy komercyjny sukces. Jako ciekawostki dodam jeszcze, że El P użył na tym tejpie swojego bitu z legendarnego albumu "Cold Vein" duetu Cannibal Ox oraz fajną analizę tracku z miniaturki:
The Best Rap Song That Everybody Forgot About

Podobne do: Wu Tang Clan, Run The Jawels, El-P, Company Flow
Wyróżnione tracki:
No Time
Tiple F
Chicken Spot Rock
Fire Marshall Bill
Build-a-Bitch
I Should Be Sleepin
Nuthin' Even Matters (Regrets)

bez linków bo większość wrzut z tego tejpu pospadała a te oficjalne usunął sam pan pieprzony exquire. Tak więc wrzucam cały tejp z jutubka oraz link do legalnego downloadu z dattpiff i polecam serdecznie:
Lost In Translation full mixtapie
nie mam pojęcia czemu tam foty kaczek są wrzucone xD

Jeszcze kilka ustaleń:
-album dekady to będzie tylko z nazwy dlatego, że ładniej brzmi niż projekt dekady a tak naprawdę na liście znajdą się też mixtejpy i może jakieś EP
- top 70 bo jak robiłem listę to tyle mi wyszło rzeczy, o których bym chciał wspomnieć zanim mi się znudziło, jakbym więcej posiedział to bym pewnie 100 lekko dobił ale wtedy skończyłbym to podsumowanie za 3 miesiące a tyle mi się z tym nie chce bawić ( ͡° ͜ʖ ͡°)
- nie bawię się w 1 projekt na artystę, lista będzie pewnie "biased" bo nie będę ukrywał, że mam swoich ulubieńców albo udawał obiektywność, tak więc w czołówce może się pojawić po kilka projektów od 1 artysty i elo ( ͡º ͜ʖ͡º)
- w czołówce jest w strasznie ciasno i w sumie jestem pewien, że gdybym listę robił innego dnia to z pierwszych 15 albumów niemalże każdy mógłby się znaleźć na dowolnej pozycji(ja nawet ulubionego albumu Kanye nie potrafię wybrać więc o czym tu mowa) w związku z czym zwłaszcza do czołowych miejsc proszę podchodzić z dużym dystanstem
- to tylko zabawa, bez wczuty, więc jak zapomniałem o czymś album twój ulubiony raper został pominięty to sorki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
- na czas rankingu zawieszę serie o mało znanych projektach wartych uwagi bo po prostu będą się tu pojawiać a ja zaczynając to podsumowanie trochę od tylnej strony nie pomyślałem że nie będzie mi się chciało pisać 2 razy o tym samym ( ͡° ʖ̯ ͡°)
-- tak wiem, że na historii uczyli cię że dekada trwa od początku 2011 do końca 2020 ale to podsumowanie lat 10's, w ujęciu kulturowym w takim sposób właśnie rozróżnia się dekady i nie jest to wcale błędem. Proszę sobie darować uwagi na ten temat.

Ogółem to mnie głowa od robienia tej listy bolała ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#rap #muzyka #yeezymafia
ShadyTalezz - #dekadawrapie
Witam wszystkich pięknych, dziś czas zacząć mój ranking ...
  • 6