Wpis z mikrobloga

18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@chrabia_bober Jesteś dobrym człowiekiem. Uratowałeś od cierpienia żywe stworzenie. Tych potworów, które wypowiadają się wyżej, nawet mi nie żal. Nad pieskiem czy kotkiem ręce by załamywali, ale gołębia chętnie skażą na cierpienie, a przecież ból odczuwa tak samo, jak każdy inny wyższy kręgowiec. I jaka jest przewina gołębia? Tylko taka, że jest go dużo. Bo jak dużo, to przeszkadza, to już rozgrzesza od zadawania cierpienia. Żałosne.
@chrabia_bober: nie lubię jakoś bardzo gołębi, ale według mnie dobrze zrobiłeś. Pomijając fakt zakończenia cierpienia gołąbka, to dobrze świadczy o podejściu przeciętnego człowieka do natury. Powinniśmy mieć jakiś szacunek do licznych gatunków (oczywiście do pewnej granicy), bo ludzkość to bardzo niszczycielska machina - np. w 100 lat wybito bardzo licznego gołębia wędrownego, który tworzył stada liczące po kilka milionów osobników.
@chrabia_bober: nastepnym razem jak takiego podniesiesz to prosto do mieszanych wrzucaj one są bezwzględne i ten sam ktorego uratowałeś bedzie ci wytuptywać marsyliankę na parapecie o 5 rano w niedziele hesu ale bym łamał te małe szczurze karczki jakby mi dać na wyciągnięcie ręki
@chrabia_bober: i super zrobiłeś, ludzie niby tacy mądrzy kuhwa a czasem to sie gorzej od zwierząt potrafią zachowywać. Poza tym gołębie wcale nie są głupie i nie tylko srają i żrą, mają świetną pamięć przestrzenną dlatego były używane jako gołębie pocztowe, a nawet posiadają zdolności matematyczne porównywalne z makakami a to pewnie nawet nie wszystko co potrafią. Równie dobrze można powiedzieć o większości wykopkach tutaj którzy siedzą tylko w piwnicy na
via Wykop Mobilny (Android)
  • 12
@czarnanoc: @Saragaya: @zosiasamosia1: @Eattrashdiefast: @ksndr: @Jerzyki: @ryba_twojej_mieczty: @whole_train: @gustawny:
Dziękuję za wszystkie miłe słowa.
Nie czuje się jakimś bohaterem oraz nie miałem intencji szukania atencji po tym wszystkim. Szczerze pomogłem gołębiowi bez namysłu bo widziałem że istota żywa cierpi strasznie i nie wie o co chodzi.
Dobrze widzieć że są Mirabelki i Mircy którzy zrobili by to samo, piąteczka (
@chrabia_bober trzeba pomagać każdej czującej istocie o ile nie stwarza dla nas bezpośredniego zagrożenia, gołębie to bardzo wdzięczne ptaki, po prostu jest ich za dużo, ale w dużej mierze to wina ludzi, gdybyśmy na chwilę obecną nie kastrowali psów i kotów byłby ten sam problem co z gołębiami.
Mój brat był ostatnio na Filipinach i ilość bezdomnych psów jest zatrważająca a najgorzej jest to, że te biedne zwierzęta giną w męczarniach z