Wpis z mikrobloga

Jaśnie Pani na pytanie dlaczego po wymuszeniu mi pierwszeństwa dodatkowo mi hamowała, stwierdziła że nie wymusiła a hamowała bo ktoś jej drogę zajechał. Bardzo żałuje że nie wjechałem jej w dupsko, ale nie źle była zesrana jak grzecznie podszedłem zapytać o sytuację.
Jak bym wjechał jej w dupsko za tym drugim razem jak mi przyhamowała, na filmiku widać że nie ma nikogo przed nią, kto byłby winny? Wydaje mi się że ja.
#polskiedrogi #gdansk #trojmiasto
positiveVibe - Jaśnie Pani na pytanie dlaczego po wymuszeniu mi pierwszeństwa dodatko...
  • 7
@positiveVibe: W obu sytuacjach, z nagraniem, które posiadasz, jej wina:

Art. 19.
2. Kierujący pojazdem jest obowiązany:

1) jechać z prędkością nieutrudniającą jazdy innym kierującym;
2) hamować w sposób niepowodujący zagrożenia bezpieczeństwa ruchu lub jego utrudnienia;

3) utrzymywać odstęp niezbędny do uniknięcia zderzenia w razie hamowania lub zatrzymania się poprzedzającego pojazdu.

Nie miała żadnego bezpośredniego powodu do hamowania, więc nie dostosowała się do pogrubionego fragmentu ustawy.
@positiveVibe: W drogówce(odc. 105-109 nie pamiętam dokładnie) ostatnio oglądałem jak Pan zmieniał pas i z lewego na prawy i Pani w ciąży była zmuszona gwałtownie hamować. Była w ciąży, coś ją zabolało i wezwali pogotowie, które zabrało ją do szpitala. Policję wezwał jej mąż i przyjęli zgłoszenie na gębę z kontaktem do świadków. Szukali faceta i mu oświadczyli, że jest prowadzona sprawa (wymuszenie pierwszeństwa) i jak się nie poczuwa na miejscu