Wpis z mikrobloga

Jak zapewne część śledzących tag #rosjawstajezkolan wie, od br. Rosja zaprzestanie importować leki (oraz sprzęt medyczny) zza granicy - Co ciekawe, nawet Cerkiew uważa, że to kiepski pomysł.

Ale oto brytyjska firma zaoferowała Rosjanom cierpiącym na mukowiscydozę darmowe leki, coby nie zeszli z tego świata zbyt szybko. Leki miały zostać przekazane potrzebującym za pośrednictwem fundacji charytatywnych. link

Jakie to fundacje charytatywne będą je rozdawać, zapytacie? Otóż jedną z nich okazała się rządząca partia Jedna Rosja, która sama wprowadziła embargo na zagraniczne leki, a teraz ogłasza, że pomaga rozwiązać ten problem xD
#rosja #rosjatostanumyslu
arkan997 - Jak zapewne część śledzących tag #rosjawstajezkolan wie, od br. Rosja zapr...
  • 10
@arkan997: już to robią. Jakiś czas temu na stronach niemieckich aptek szukałem dwóch leków których akurat nie było w Polsce, a były potrzebne moim krewnym. Zauważyłem że część witryn zajmujących się handlem lekami ma rosyjskie wersje językowe. Później pogrzebałem głębiej i dowiedziałem się, że miejscowości turystyczne w Niemczech cieszące się zainteresowaniem turystów z Rosji mają bardzo bogatą ofertę medyczną i farmaceutyczną właśnie. Przybysze ze wschodu niezwykle chętnie z niej korzystają (
@arkan997: no pewnie że nie wszystkich będzie stać na wycieczki w drugą stronę.
Teraz częściej Rosjanie przyjeżdżają do Niemiec, biorą co chcą i wracają, ale jeśli niedobór leków w Rosji gwałtownie wzrośnie to przypuszczam że dostawą zajmą się ci, którzy mieszkają w Niemczech (tak jak wspomniałem mowa o dwóch milionach ludzi, w większości przesiedleńcach z początku lat 90 i ich potomkach). Wielu z nich ma rosyjskie obywatelstwo co powoduje że wjeżdżając
@potezny_biskup: no nic dziwnego skoro po wprowadzeniu ograniczeń na zachodnie leki były przypadki śmierci pacjentów po stosowaniu zamienników rosyjskich..

Oczywiście jeśli Rosjanie dodatkowe środki ze sprzedaży nie rozkradana to może w przyszłości ich farmaceutyka będzie lepiej rozwinięta. Szkoda tylko że kosztem zdrowia i życia zwykłych obywateli
@WyrobCzekoladopodobny: w Polsce od niedawna jest e-recepta i znacznie trudniej jest wywozić leki. Zaczynając od tego, że nie będzie można kserować recept, na analizie danych który lekarz lub która hurtownia wyróżnia się w stosunku do sprzedaży jakiegoś konkretnego specyfiku*

* - były już przypadki, że lekarz został oskarżony o malwersacje i kazali mu oddać kilka.milionow PLN za "lewe" recepty (zbyt dużo przepisywał danego specyfiku na danego pacjenta i fizycznie było niemożliwe,