Wpis z mikrobloga

Chłodna analiza po prawyborach czym #konfederacja jest, a raczej jej zwolennicy.
Jeżeli popatrzymy na ilość elektorów, rozkład procentowy

Berkowicz 35 11.1%
Korwin 21 6.7%
Dziambor 51 16.2%
Braun 77 24.5%
Bosak 115 36.6%
inni 15 4.8%
razem 314 100.0%

Z jednej strony więc po zsumowaniu:

Korwiniści 38.9%
Narodowcy 36.6%
Katolicy 24.5%

Jak można było przy takim rozkłądzie sił przerżnąć to wie tylko krul.

Ale z drugiej strony to o wiele ciekawiej jest jeżeli popatrzymy na to na kogo de facto głosowali zwolennicy i czym albo może jak bardzo wolnościowa jest de facto Konfederacja

Bekowicz znany z cykli wykładów "jak orać lewaka w internecie" dostał ponad 11%, co dziesiąty zwolennik konfederacji uważa, że byłby dobrym kandydatem do "orania lewaków".
Korwa krul ciągle ma znaczące 6.7% poparcie wśród zwolenników - niemal 7% w Konfederacji dalej uważa, że człowiek od debili i hitlerów to dobry pomysł na kampanię prezydencką.
1/4 wyborców to tradycjonalni, ortodoksyjni katolicy.
37% głosowało na narodowego socjalistę (nie nazistę, ale narodowiec z socjalistycznymi pomysłami)
Na rozsądną konserwatywną, ale wolnorynkowa opcję zagłosowało 16% (21% jeżeli doliczymy głosy na resztę kandydatów).

I tak niestety wygląda konfederacja i dlaczego tyle wolnorynkowców ma do niej awersję nawet po szczątkowej marginalizacji krula i z takimu ludźmi jak Mentzen. 1/5 to szury, 1/4 ortodoksyjni katolicy, 2/5 niemal to narodowi socjaliści i wolnorynkowców z mózgiem to jest może 1/5 (bo jak odliczymy antyszczepionkowców itp, szczerze nie wiem ilu z pozostałych kandydatów nie jest oszołomska).

Ja bym się zgodził, że taktyka Mentzena, budowa partii politycznej z wielu środowisk to był dobry pomysł, bo skuteczny. Ale te prawybory pokazały dobitnie ile tam jest konserwatywnego liberalizmu i wolnego rynku.
  • 9
. 1/5 to szury, 1/4 ortodoksyjni katolicy, 2/5 niemal to narodowi socjaliści i wolnorynkowców z mózgiem to jest może 1/5


@JimNH777: jeszcze byłoby okej gdyby zarząd partii składał się głównie z tej ostatniej grupy, natomiast jak wspomniał ktoś na nocnej w partiach korwina na górze siedzą największe konserwy, najbardziej "wolnościowym" członkiem zarządu jest sam korwin; ci rozsądni wolnorynkowcy pracują w terenie, prezentują górze jakieś rozsądne propozycje po czym są one ignorowane
@tyrytyty: to nawet nie chodzi o to czy oni są konserwatywni czy liberalni w zarządzie. Tam zawsze była pogarda dla jakiejkolwiek działalności oddolnej jak to świetnie robi od dawna Ruch Narodowy. Programu nigdy nie było i nie będzie, a Korwa nieraz się wypowiadal pogardliwie o wszelkich think-tankach czy ekonomistach, że jego nie obchodzi jak się robi parówka, on cybernetyk wie, że tu sie wsadza owcę a tu wychodzi parówka i jemu
@JimNH777: Przecież Dziambor to sympatyczny wujek. Zero charyzmy. Coś jak Gwiazdowski. Jakie ma poparcie, od razu widać.

Konfederacja nie ma za bardzo szans czegokolwiek wygrać, ale Bosak nieźle się prezentuje i wypowiada i może uzyskać lepszy wynik od Dziambora, "który lubi cukier - hehe - i go skazują na nowy podatek - hehe - zatrzymamy to".

Bosak ma dużo większą szansę urwać X% niżDziambor, który jest nijako... Taki Komorowski bis....

Dziwi
@jakubz: Ale ja nie mówię, że Dziambor to jest dobry wybór - jeżeli uznamy, że on też się nie nadaje to już w ogóle konfederacja to gunwo :) Ja tylko podsumowałem na jakie poglądy sympatycy Konfederacji głosowali.
@JimNH777: JKM się kończy i ja liczę, że ta kadencja go zmarginalizuje. Dziambor jest ok, ale uważam, że Bosak ma większe szanse przebić się i zwiększyć ilość wyborców.

To dobry wybór dla Konfy (Braun to slepy zaulek). Moim zdaniem o ile się nie poobrażają jak dzieci - w tym - część wyborców, to korzystnie działa na spójność, bo narodowcy widzą, że nie zostają marginalizowani.

Z Konfederacji ma wylonic się więcej Mentzenow,
JKM się kończy i ja liczę, że ta kadencja go zmarginalizuje


@jakubz: No to powiem Ci tyle, że ja takie głosy słyszałem przez ostatnie 20 lat. Skończy się jak Korwin umrze.