Wpis z mikrobloga

Wakacje na Malediwach - z biurem podróży, czy samodzielnie?

Po ponad miesiącu przerwy na blogu wracam Mireczki z nowym wpisem, w którym wziąłem pod lupę ceny wycieczek na Malediwy w polskich biurach podróży, ze strony wakacje.pl. Kilka/kilkanaście lat temu było z tym bardzo słabo - wycieczki były na maksa przepłacone. Gdy w Polsce Malediwy wydawały się nieosiągalnym luksusem, dużo taniej było udać się do biur zagranicznych - na przykład niemieckich.

Jak jest dziś?

Wakacje na Malediwach - samodzielnie, czy z biurem podróży?

Krótkie TL;DR:

W przypadku najtańszych ofert wyjazd z biurem często naprawdę się opłaca, za to najdroższe oferty wciąż są na maksa drogie - kilkadziesiąt kliknięć w systemach rezerwacyjnych pozwala zaoszczędzić nawet kilkanaście/kilkadziesiąt tysięcy. Porównuję kilka ofert, wspominam o samodzielnej organizacji wyjazdu na lokalną wyspę :)

FB
IG

Wołam tylko tych, którzy plusowali odpowiednie komentarze przy poprzednich wpisach (lub są zapisani na listę na Mirkolistach). Jeśli nie chcesz być więcej wołany/a - zaplusuj odpowiedni komentarz niżej. Jeśli chcesz dołączyć do wołania - również zaplusuj odpowiedni komentarz niżej :)

#zwtravel

#malediwy #podroze #turystyka #podrozujzwykopem
zbigniew-wu - Wakacje na Malediwach - z biurem podróży, czy samodzielnie?

Po ponad...

źródło: comment_EOZw4x06lCVy6vkELsYxsE9eWmgPqksx.jpg

Pobierz
  • 70
@lim0: Obsługa nie miła? To powiem Ci ze całkowicie inne wrażenie odniosłem. Ludzie uśmiechnięci i wyszysko jak najbardziej na plus jeśli chodzi o personel. Począwszy od osoby która jest Twoim patronem kończywszy na obsłudze Technicznej z która nie raz nie dwa zabierałem się takim ichniejszym melexem z jednej strony wyspy na druga. Jedzenie oceniam na dobre plus. Wsyztsko co jest w 5*hotelach było. Dodoatkowo można zjesc kolacje a la carte z
@zbigniew-wu: Szczerze mówiąc, to 99proc wykopków nie odróżni Melediwow od Wysp Kanaryjskich, które są zwyczajnie tańsze, a podróż łatwiejsza do zorganizowania. Popraw mnie, jeśli się mylę, ale jak ktoś chce oszczędzić albo zwyczajnie nie był na Kanarach, to dla takiej osoby wciąż będzie to lepsza opcja. Czy warto dopłacać tyle do samej... różnicy (nie mówię o rasowych podróżnikach, tylko oosobach szukających najwyżej wakacji)?
@cfany: tak i wysnuwasz błędne wnioski, bo porównujesz te same obiekty i daty, co dla ofert zorganizowanych. To oczywiste, że biuro podróży wynajmując 50 pokojów będzie miało taniej niż ty i jeszcze na tym zarobi. Jeżeli chcesz zorganizować wakacje w hotelu gdzie się będzie leżeć to będzie prawdą - biuro podróży będzie tańsze.

W wielu przypadkach da się znaleźć alternatywne obiekty, o dobrym standardzie w śmiesznie niskich cenach, stołować się na
@geuze: Grecja, Wyspy Kanaryjskie, tez oczywiście Turcja, ale to trochę podobnie jak Egipt i Tunezja. W mniejszym stopniu Maroko, ładne tanie loty można jeszcze nie tak dawno byłoby wyrwać tam z Polski. Ostatnio widziałem mega tanie opcje Albanii z all inclusive, powoli chyba otwiera się na turystykę - trwa to pare lat - gdzie ciężko dorwać tam jakiekolwiek loty z Polski, a biura podróży maja czartery. Jeszcze można pomyśleć o Majorce,
@zbigniew-wu: Zamiast na Malediwy lepiej na Mauritius warunki podobne, ale ceny jak w Polsce. Ba nawet taniej niż nad Bałtykiem w lecie. Do tego Mauritius nie jest archipelagiem i można więcej działać niż leżeć na plaży i jeździć na hotelowe wycieczki
@geuze @Szalom dzięki, właśnie głównie o Kanarach myślałem - w moim odczuciu w sezonie jest tam bardzo ciężko coś zorganizować w dobrej cenie, bo większość miejsc po prostu jest już wykupiona. Jak byłem na Lanzarote, to 99% obiektów było wyprzedanych. Wiadomo, że się da, ale często z biurem wyjdzie po prostu taniej, zwłaszcza, że z Polski aktualnie ciężko trafić bilety na Kanary w dobrej cenie (nie bawiąc się w przesiadki/dojazd do innych
@zbigniew-wu: Co do kanarow, zeszly rok 2019 zakonczyl sie kryzysem turystycznym, ~5 do 17% spadku rok do roku jesli chodzi o 4 glowny wyspy. Obecny zapowiada sie jeszcze 'lepiej' pod tym wzgledem...

Ten rok powinien obfitowac w tansze kanary, ale nie oczekiwalbym lotu bezposrednio z PL jesli chcemy byc budzetowo.
@zbigniew-wu: O płonących wysypiskach w Polsce wie każdy i podejmowane są kroki żeby temu zaradzić, dużo mówi się o zanieczyszczeniu powietrza zimą i wielu ludzi bije na alarm.
Powiedz szczerze, słyszałeś kiedykolwiek o wyspie śmieci na Malediwach, o której pisałem? Wspomniał Ci którykolwiek z lokalsów, że nie jedzą ryb, bo pochodzą ze skażonej wody?
Ludzie lecą tam i robią zdjęcia różowawej wody, wiesz czemu bywa różowa? Topiący sie plastik nadaje jej