Wpis z mikrobloga

Wakacje na Malediwach - z biurem podróży, czy samodzielnie?

Po ponad miesiącu przerwy na blogu wracam Mireczki z nowym wpisem, w którym wziąłem pod lupę ceny wycieczek na Malediwy w polskich biurach podróży, ze strony wakacje.pl. Kilka/kilkanaście lat temu było z tym bardzo słabo - wycieczki były na maksa przepłacone. Gdy w Polsce Malediwy wydawały się nieosiągalnym luksusem, dużo taniej było udać się do biur zagranicznych - na przykład niemieckich.

Jak jest dziś?

Wakacje na Malediwach - samodzielnie, czy z biurem podróży?

Krótkie TL;DR:

W przypadku najtańszych ofert wyjazd z biurem często naprawdę się opłaca, za to najdroższe oferty wciąż są na maksa drogie - kilkadziesiąt kliknięć w systemach rezerwacyjnych pozwala zaoszczędzić nawet kilkanaście/kilkadziesiąt tysięcy. Porównuję kilka ofert, wspominam o samodzielnej organizacji wyjazdu na lokalną wyspę :)

FB
IG

Wołam tylko tych, którzy plusowali odpowiednie komentarze przy poprzednich wpisach (lub są zapisani na listę na Mirkolistach). Jeśli nie chcesz być więcej wołany/a - zaplusuj odpowiedni komentarz niżej. Jeśli chcesz dołączyć do wołania - również zaplusuj odpowiedni komentarz niżej :)

#zwtravel

#malediwy #podroze #turystyka #podrozujzwykopem
zbigniew-wu - Wakacje na Malediwach - z biurem podróży, czy samodzielnie?

Po ponad...

źródło: comment_EOZw4x06lCVy6vkELsYxsE9eWmgPqksx.jpg

Pobierz
  • 70
  • Odpowiedz
@zbigniew-wu: Jadąc na Malediwy trzeba wziąć pod uwage ofertę allinclusive. Wbrew pozorom to „zwykle” nie gwarantuje nam na przykład wielu napoi nie mówiąc o okrojonej ofercie jedzenia. W wielu resortach panują wręcz niewyobrażalne ceny drinków które znalazły się poza „biedna” wersja. Dlatego wiele miesc wprowadziła coś takiego jak premium allinculisve. Warto przejrzeć ofertę dokładnie przed wyjazdem. Nie ma co, Maliedivy są nastawione na koszenie klientów z kasy. Dodaje ceny dwóch! drinków
Siekany - @zbigniew-wu: Jadąc na Malediwy trzeba wziąć pod uwage ofertę allinclusive....

źródło: comment_wGfsuIAJDxWAuEkvsUdxYozlNBUb2okp.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
Wakacje na Malediwach - z biurem podróży, czy samodzielnie?


@zbigniew-wu: a czy w ogóle jest taka sytuacja, żeby się opłacało jeszcze gdzieś dziś z biurem podróży lecieć? XD Pomijam takie totalitarne kraje jak Egipt, gdzie samemu praktycznie podróżować się nie da i jakieś tłuste promocje.
  • Odpowiedz
@zbigniew-wu: @Saute: Hotel nie należy do najtańszych. Dlatego pisałem o zwrócenie uwagi na opcje allinclusive. Link do hotelu, spędziłem w water suits 7 dni https://www.iru-veli.com Żeby tam się znaleźć trzeba dolecieć aeroplanem. Z stolicy Małe zajmuje to jakieś 40minut wliczając w to lądowania do resortów położonych między ta wyspa a lotniskiem.
  • Odpowiedz
@zbigniew-wu: Każdemu wybierającemu się na Malediwy proponuje zapoznać się z jedną wysp z atolu nazywającą się Thilafushi. Wyspa śmieci na którą są zwożone, a następnie podpalane są śmieci milionów turystów.
Jadąc tam dokładacie swój kamyczek do tego burdelu.
Jest tyle pięknych i cywilizowanych miejsc, zastanówcie sie dwa razy.
  • Odpowiedz
@Siekany: I jak oceniasz pobyt? Sam jestem teraz w trakcie wyboru zakwaterowania, Iru Veli jednak odrzuciłem ze względu na opinie, że jedzenie jest dość średnie, obsługa trochę niemiła, a na wyspie praktycznie brak roślinności.
  • Odpowiedz