Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 65
Moi genialni współlokatorzy uznali, że jak wsypią do zatkanego zlewu całego kreta naraz, to się lepiej odetka (???) czy ki ch w ten deseń. Niestety kret uznał inaczej, stopił się w jednolitą masę i teraz mamy kran zatkany wielkim kryształem. Kryształem kreta. Z całej butelki.

Wczoraj próbowałem to gówno skuć młotkiem i śrubokrętem, nie domyślając się że to on (w międzyczasie była domówka na 30 osób, ch
wie co tam mogli wsypać goście xD) i wsadzałem do odpływu palucha. Domyśliłem się, że coś jest nie tak, kiedy palec zaczął piec i zrobił się różowy, a paznokieć dziwnie szorstki w porównaniu do reszty. Dzisiaj nadupca co najmniej jakbym przytrzasnął go drzwiami.

Zmierzając jednak do clue mojego wpisu: w sumie to chcielibyśmy jednak odetkać ten kran. W jaki sposób można to rozpuścić? xddd

#wspollokatorzy #podludzie #chemia #toniepasta #pytanie
  • 56
  • Odpowiedz
  • 154
@rodnorev siema. Jest do tego typu specjalny preparat: monotlenek diwodoru podgrzany do 373stopni Kelwina. Z fartem tam tylko sie nie poparz
  • Odpowiedz
@rodnorev: Nalej zlew wody i zostaw. Woda znajdzie ujście i przeciekając będzie wymywała coraz większy otwór. Nic Ci się nie zagotuje, nie pryśnie, nic nie będzie śmierdziało. Napełnij zlew i zostaw na kilka godzin/na noc.
  • Odpowiedz
@Malarozbojnica: W sensie, że szmaciana maseczka ochroni go przed czymkolwiek innym niż kaszlnięcie w pokoju obok? Kret jest zrobiony na bazie NaOH, które jest nielotne. Żrący jest, jak się nim polejesz, ale opary z roztworu to woda. Taka maseczka nic nie da, a nawet może zaszkodzić, bo daje złudne wrażenie bezpieczeństwa. To już lepiej rękawem się osłonić. Jeśli występują niebezpieczne opary to albo pod wyciągiem, albo półmaska (jeśli opary są
  • Odpowiedz
Nalej zlew wody i zostaw. Woda znajdzie ujście i przeciekając będzie wymywała coraz większy otwór. Nic Ci się nie zagotuje, nie pryśnie, nic nie będzie śmierdziało. Napełnij zlew i zostaw na kilka godzin/na noc.


@Polanin: Ziomeczku, ten zlew stał zalany wodą jakoś od świąt.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@rodnorev: w takiej sytuacji odpychałem to żmijką ze sklepu budowlanego. Wybieramy cienką i wkręcamy. Najpierw odkrec jedna syfon może tam się tylko zapchalo i wystarczy wywalić albo kupić nowy. U mnie przynajmniej zawsze działało, a kreta sypie się najwyzej nakrętke lub 2. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz