Wpis z mikrobloga

Witam. Proszę o pomoc (prawną)?
Dostałem infomacje na maila prywatnego ze mam dokonać wymiany licznika wody i zgłosić to aby założyć plomby. Przegapiłem tego maila. Dostałem kolejnego maila ze dostanie mieszkanie zakwalifikowane jako niepomiarowe i naliczony ryczałt ogromny.

Czy taka informacja niepowinna przyjść drogą pocztową? Czy moge jakoś poważyć taki sposób informowania lokatora?
:(
Czy mogę szukać pomocy u rzecznika praw konsumentów? Czy to w ogóle nie nadaje się na jaką kolwiek sprawe dla kogokolwiek :)
  • 2
@kofaniutki_misio powinno przyjść drogą pocztową nie masz obowiązku sprawdzać swojego e-maila codziennie idź do spółdzielni i powiedz że zupełnie przypadkiem po zalogowaniu się na maila pierwszy raz od pół roku zauważyłeś wiadomość od nich i niech nie robią sobie jaj. Wymienienie trwa chwilę więc ogarniesz sobie to nawet do weekendu
Wklepałem w neta pytannie czy maile i smsm moga być oficjalna droga kontaktu. I w sumie w pierszego lepszego linka wiem, ze w sprawachc cywilnych mogą. Inna sprawa czy może regulamin mojej spółdzielni nie przewiduje takiej formy jako zasadnej i mogą się nią posługiwać. Sprawdze ten regulamin.

Zależało by mi na informacji prawnej, wiecie, zebym mogł odpisac ze właśnie nie dopilnowali swojego obowiązku informacj mnie bla bla i na ej podstawie nie