Wpis z mikrobloga

Starzeje czy coś, bo ledowe światła zaczynają być dla mnie nie komfortowe i wygodny się robię

Odpaliłem sobie teraz w pokoju zabójczą globalno ociepleniową żarową tradycyjną lampę o mocy aż 25W która zabija niedźwiedzie polarne..

A mam jeszcze całą szafkę żarówek 200W.... takie to w ogóle automatycznie po włączeniu usunął atmosferę ziemską i zamienią ją w drugą wenus.

Zamiast ledowej. Po prostu światło z ledów jest inne z racji na budowę. Nawet jak kupisz taką która ma odpowiednią temperaturę barwową to wraz jest inne spektrum fali.

Tradycyjna żarówka to po prostu metal który jest tak gorący że świeci, naturalna sprawa. Nawet we wnątrz samochodu w kabinie wolę tradycyjne niż ledy. Są takie miłe i przytulne.

Najmilszy dla mnie led to "żarówka" fimry Piła, z paskami ledowymi imitująca tradycyjną żarówkę. Szkoda że spektrometry to drogie zabawki bo z ciekawości bym sobie pomierzył różne światła.

Ponad to samo ludzkie oko, nawięcej może odbierać światła ciepłego a najmniej niebieskiego. I takie klasyczne długości fali imitują dla mózgu ognisko, co uspokaja, zapewnia poczucie bezpieczeństwa.

Oczywiście są wyjątki w tych ledach np jakieś profesjonalne zastosowanie czy taktyczne rozwiązania tj mały pobór energii. Tak jak np w garażu, gdzie liczą sobie 2zł za kWh a jak mam założonę ledy to pobór jest tak niski że nie kręci się tarcza od licznika (licznik rok 1957 produkcja)

#oswietlenie #led #zarowki #swiatlo
  • 3
@Issac: Jest kompleks garaży u mnie na osiedlu i jest 2zł za kwh... śmiech na sali.

Nawet jak wykręcisz kroki i w ogóle nie używasz prądu wraz 10zł zapłacisz za zbieranie. w 2019r zużyłem 3kW, zapłaciłem za to 16zł, bo wiadomo nie samym oświetleniem człowiek żyje. Czasami trzeba coś grubego odpalić.