Wpis z mikrobloga

Poradźcie mi co na łupież? Nizoral nie działa, pomagał mi o zgrozo taki szampon jak Clear, ale wycofali go z produkcji. Później używałem Selsun Blue, który był rewelacyjny po kilku użyciach łupież znikał. Niestety byłem w kilku aptekach i mówią że od jakiegoś czasu został wycofany (ja kupiłem go 3 miesiące temu). Jaka alternatywa dla Selsun?

#wlosy #lupiez #dermatologia
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Samowski: Właśnie używam go od jakiegoś czasu i ze wszystkich tak wielce reklamowanych jako jedyny mi pomaga.

Szkoda tylko że nie ma wiekszych pojemnosci.
  • Odpowiedz
@hit_malinowy: jeśli chodzi o szampony z selenem, z aptecznych masz jeszcze Vichy dercos do łupieżu suchego lub tłustego.
Ktoś wyżej wrzucał Pirolam - skuteczny (cyklopiroks olaminy skutecznie zwalcza drożdżaki).
Z delikatniejszych szanponów do częstszego stowowania poleca się szampony dziegciowe, np.
https://kosmetykiorientu.pl/szampony/275-fitokosmetik-przeciwlupiezowy-szampon-wzmacniajacy-z-dziegciem-szalwia-i-olejkiem-jalowcowym.html
Z ciężkich kalibrów do stosowania raz w tygodniu dziegieć+siarka+biały ichtiol przeokrutnie śmierdzący ExoTar Lefrosha.
Generalnie do częstego stosowania polecam dziegciowy Fitokosmetik. Jeśli okaże się za słaby, 1 raz w
  • Odpowiedz