Wpis z mikrobloga

Mirki z #mieszkanie #mieszkaniedeweloperskie jak pewnie wiecie, grzejniki w nowym budownictwie są po prostu brzydkie. Chcemy z różową wymienić grzejnik w salonie na jakiś dekoracyjny. Problem w tym, że obecny grzejnik w salonie w zakresie [75/60/20 °C] ma moc ponad 2900W, gdzie potencjalny dekoracyjny w tym zakresie temperatur ma 1800W.

Generalnie jak byliśmy w tym mieszkaniu na odbiorze to grzejniki grzały niemiłosiernie mocno przy -3°C na zewnątrz. Orientujecie się, czy administracja/spółdzielnia może po pewnym czasie zmienić regulację termostatu? Czy Waszym zdaniem zmiana grzejnika na dekoracyjny ma sens? Czy moc niższa o 1000W w sytuacji, gdzie mieszkanie jest bardzo ciepłe, da nam mocno po dupie?

#pytanie #nieruchomosci
sortris - Mirki z #mieszkanie #mieszkaniedeweloperskie jak pewnie wiecie, grzejniki w...

źródło: comment_C9lyyFmDaBDL6fbimOby810fDi8cR3Qc.jpg

Pobierz
  • 22
@rosso_corsa pytam, bo nie wiem, czy skala grzejnika 0-6 skaluje w zakresie, jaki da główny termostat czy niezależnie? Przecież główny sterownik dla całej sieci jest ustawiany względem temperatury zewnętrznej.
@rosso_corsa no mi chodzi przecież o pierwszą opcję, gdy chcę, aby było cieplej, ale główny układ na to nie pozwala, a do tego grzejnik może mieć za małą moc, aby porządnie ogrzać pomieszczenie.
@sortris: 2900 W to już potężne koszty jak na grzejnik ~3000 zł gdzie ja za swój dałem 800 zł

Przykład:
https://www.ogrzewanie.sklep.pl/mobile/pl/p/Grzejnik-dekoracyjny-pionowy-Termix-LAMIA-1400x780--2900-W-----WYSYLKA-GRATIS-/10473

Na pewno nie kupuj o mniejszej mocy, zwróć tez uwagę na ciśnienie robocze jakie panuje w instalacji i max dla grzejnika.

W mojej instalacji: 3,5bar
W grzejniku 5bar
W zwykłych białych 10bar

Warto ubezpieczyć przy okazji mieszkanie. Grzejniki dekoracyjne to krótsza gwarancja i słabsze parametry.

Jeżeli to mieszkanie od dewelopera
podasz przykład? Bo szukam i nie mogę znaleźć takiego o mocy w okolicach 3000W.


@sortris: ale wiesz, że oprócz samej mocy dochodzi kwestia konwekcji i grzejnik umieszczony wysoko będzie "gorzej" grzać?
Poza tym pytanie się o takie coś bez planów mieszkania też ma średni sens, czasem się da coś wyciąć czasem lepiej tego nie robić.
Poza tym tak jak pisałem- nie myślałeś nad kanałowym?
L.....n - > podasz przykład? Bo szukam i nie mogę znaleźć takiego o mocy w okolicach ...

źródło: comment_KA6Cen4KpDl6X1XKEip3A8A9T8Pt03Pu.jpg

Pobierz
@rosso_corsa: Ok, to jest jedna regulacja - na głowicy termostatycznej.

Ale trzeba sobie też uregulować na zaworze.

Jak zdejmie się głowicę termostatyczną to ukaże się coś takiego jak na zdjęciu - lub podobnego. Wszystkie różnią się głębokością zaworu i zaczepami, ale maja jedna cechę wspólną:
- znajduje się na zaworze szereg cyfr od 1 do 8 + N
- punkt który nastaw jest ustawiony zaznaczony jest zazwyczaj nawierceniem małej dziurki
w
nairamk - @rosso_corsa: Ok, to jest jedna regulacja - na głowicy termostatycznej.

...

źródło: comment_pypqADq4zMByE2Q3Pw99SlZ7uk18kYJB.jpg

Pobierz
@sortris: Odkopuję - zdecydowałeś się finalnie na zakup tego grzejnika pionowego o wyższej mocy? Rozważam albo zabudowę obecnego grzejnika (strasznie szeroki w widocznym miejscu w salonie) albo właśnie wymianę na zupełnie nowy, pionowy, ładniejszy.