Wpis z mikrobloga

Mirki podpowiedzcie mi na pytanie dlaczego trawa na zdjęciu ma dwa kolory i słabiej rośnie ta jasno zielona? Na całej działce posiałem ta sama trawę, siałem za pomocą siewnika wiec wszędzie równo, nie ma w żadnym miejscu cienia, ziemia pod trawa jest wszędzie ta sama bo przywiozłem 100ton ziemi z tego samego źródła i rozplantowalem po działce na około 30cm w górę. Brak mi już pomysłów skąd ta różnica w rośnięciu trawy? ( ͡° ʖ̯ ͡°) #budowadomu #ogrodnictwo #ogrod #trawnik
HienaCmentarna87 - Mirki podpowiedzcie mi na pytanie dlaczego trawa na zdjęciu ma dwa...

źródło: comment_of8b9M45o0Xjel8LGCn39HyjPyHXpRwk.jpg

Pobierz
  • 24
@Piastan: Zaraz za polotem jest rów do którego w teori ma spływać woda z pola za płotem ale cały poprzedni rok był suchy zreszta trawa słabiej rośnie tylko w pewnym miejscu jak widać na zdjęciu. Nasiona były wszędzie te same i kupione w markecie takie z średniej/wyższej polki, cisną tam nie ma wprost przeciwnie cały dzień jest tam słońce.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@HienaCmentarna87: p.s a może nie tyle co cię w #!$%@? zrobili co nastąpiła pomyłka w fabryce/hurtowni i w jednej paczce dostales różne trawy. Jesteś pewny że to ta sama trawa tylko jedna jest bardziej zdechła?
@HienaCmentarna87: Przyczyn może być mnóstwo. Raczej ty powinieneś wiedzieć co działo się na działce w tym miejscu.

Mogą być:
- wody gruntowe
- jakaś skała, beton pod ziemią,
- inna struktura gleby,
- wyjałowiona gleba,
- użycie silnych środków chemicznych w ostatnich latach,
- itp.
@MMARS: jak kupowałem działkę 5lat temu to wyglada jak ma zdjęciu, zbudowałem dom, przywiozłem ziemie, zasadziłem trawę i ogólnie jestem bardzo zły jak wyglada ten trawnik, nie wiem co tam się stało... może jak budowali dom to coś tam fachowcy wylali? Naprawdę nie wiem, pytanie co można zrobić aby to jakoś wyglądało, tym bardziej jestem zaskoczony bo podniosłem sporo teren dobrej jakości ziemia ( ͡° ʖ̯ ͡°)
HienaCmentarna87 - @MMARS: jak kupowałem działkę 5lat temu to wyglada jak ma zdjęciu,...

źródło: comment_SlzKFvmCwDk1HxL109r8VkklYoiJca1s.jpg

Pobierz
@HienaCmentarna87: Wykop sobie metr głębokości dołek na środku tego miejsca. Jeszcze lepszym rozwiązaniem jest dać glebę do zbadania.

Strzelam w ciemno, że mógłbym tak kiedyś podmokły teren.