Wpis z mikrobloga

#netflix ma rozmach w marketingu. Dziś wchodzi #dracula, a oni mi taką reklamę zostawili w piwnicy.
Kolega całkiem mocno śpi, nie zbudziło go hałasowanie skrzynkami ze słoikami, przestawianie zabawek. Piwnica jest w budynku nieogrzewanym, temperatura spadnie pewnie do około 0 w największe mrozy. Mogę mu jakoś pomóc w przetrwaniu, czy raczej pozwolić naturze robić swoje?
#nietoperz #batman
Pobierz tmkg - #netflix ma rozmach w marketingu. Dziś wchodzi #dracula, a oni mi taką reklamę...
źródło: comment_m4c5Dle29OODZlmPRFuak881iImVyEMf.jpg
  • 5
@tmkg: W teorii jak nietoperz się rozbudzi zimą to może spalić odłożony tłuszcz, wtedy zdechnie z głodu. Lepiej poczytaj coś o dokarmianiu nietoperzy jeśli coś takiego w ogóle możliwe gdyby się jednak budził.
@Manah: Nietoperz ze trzy razy przesunął się o kilkadziesiąt centymetrów w jedną lub drugą stronę, a ze dwa tygodnie temu zupełnie zniknął z widoku. Może znalazł lepsze lokum, a może zaczął sezon wcześnie?
@tmkg: Teraz spojrzałem, według internetów w czasie zimy kilkakrotnie się budzą i mogą przemieszczać. Ponoć do bezpiecznej hibernacji wystarczą nawet 1-2 stopnie otoczenia, zmiany temperatury mogą go przedwcześnie rozbudzić. Ja bym raczej nie ingerował.