Wpis z mikrobloga

Czy istnieje głupszy człowiek niż Rosjanin?

Normalnemu osobnikowi typu homo-sapiens ciężko sobie wyobrazić sposób myślenia przeciętnego Rosjanina. To nie jest rodzaj mentalności, to jest idiotyzm. Setki oligarchów, mniejszych lub większych, grabi i eksploituje kraj, ludzi i surowce wysyłając pieniądze, swoje dzieci i zasoby zagranicę. Potem owe dzieci chwalą się luksusowym życiem na IG, a Rosjanie śledzą, podziwiają i chcą być jak oni. Kochają swojego oprawcę. Syndrom sztokholmski. Albo dajmy na to prowincję - podatki najpierw idą do Moskwy, a potem ukochany Kreml rozdziela ochłapy poszczególnym regionom. Później remont chodnika w prowincjonalnym mieście to wydarzenie roku xD Już o surowcach nawet nie ma co pisać.

W normalnym kraju osoba, która zabiła miliony swoich rodaków byłaby wspominana jak najgorzej, a w Rosji? Chwalą ją i szczerze tesknią xD Nawet dzisiejsze rządy kontynuują jego politykę. Rosja to naród budujący tożsamość narodową na kłamstwie i obłudzie. Gdyby nie kłamstwa, to nie mieliby historii ani żadnej tożsamości. Zlepek jakichś azjatyckich plemion. Ruś Kijowska to naprawdę Ukraina, a nie żadna Rosja.

#rosja #swiat #polska #ekonomia #historia
SzalonyFanMalysza - Czy istnieje głupszy człowiek niż Rosjanin? 

Normalnemu osobni...

źródło: comment_KRRUs6LK1FYicxYkzjmYd0F3dsV2Q4MW.jpg

Pobierz
  • 25
  • Odpowiedz
@SzalonyFanMalysza: W USA fani zrobili zbiórkę pieniędzy dla Kardashian, by szybciej została miliarderką.
Tak, istnieją głupsi ludzie.

I generalnie straszne kompleksy - podajesz Ukrainę, która pod każdym względem jest ułomna wobec Rosji, a jak chcesz tożsamość narodową Rosji, to poczytaj Dostojewskiego czy Tołstoja, chociaż ja obstawiam, że cokolwiek bardziej skomplikowanego od mema Ciebie przerasta.
  • Odpowiedz
Jak kogoś grabisz i gnębisz, to ciężko o to żeby ta osoba nie była wobec ciebie ułomna.


@SzalonyFanMalysza: Jak kogoś grabisz i gnębisz, to znaczy, że jest wobec Ciebie ułomny. Ciężko mi pokazać przypadek, kiedy to słaby gnębi silnego

Podajesz pisarzy z XIX wieku, no właśnie o tym mówię - Rosja nie ma historii, dopiero od niedawna wykształca się jakaś
  • Odpowiedz
@Fan_Morawieckiego: Piszesz właśnie jak typowy Rusek - albo jesteś słaby albo silny. Jeżeli jesteś ode mnie słabszy, to mam wszelkie prawo by cię grabić i gnębić. Chore.

No jednak musieliśmy mieć silną tożsamość narodową, skoro przeżyliśmy kilka pokoleń bez własnego państwa. A wcześniej:

Wiek XVI przyniósł przemiany gospodarczo-polityczne, które sprzyjały powstaniu ogólnonarodowej wspólnoty gospodarczej oraz narastaniu jedności ekonomicznej całego terytorium Rzeczypospolitej. Wśród społeczeństwa utrwalała się świadomość, że kmiecie także wchodzą
  • Odpowiedz
No jednak musieliśmy mieć silną tożsamość narodową, skoro przeżyliśmy kilka pokoleń bez własnego państwa. A wcześniej:


@SzalonyFanMalysza: Nic specjalnego. Baskowie, Irlandczycy, Kurdowie, można wymieniać bez końca.

Piszesz właśnie jak typowy Rusek - albo jesteś słaby albo silny. Jeżeli jesteś ode mnie słabszy, to mam wszelkie prawo by cię grabić i gnębić.
  • Odpowiedz
@SzalonyFanMalysza: No jak się nie interesujesz sztuką czy historią to fakt, dziwne, żebyś znał kogoś więcej jak Dostojewskiego, że taki żył, pisał l, bo jednak czegoś w szkole uczyć musza, ale nie każdy musi czytać książki ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
czy według ciebei Polska jest ułomna wobec Rosji?


@Bover: Nie? Czemu niby - jesteśmy bogatsi, mamy bardziej zdywersyfikowaną gospodarkę, lepiej wykształcone społeczeństwo, niższą korupcją, stabilniejsze, bardziej jednolite społeczeństwo. Generalnie przewyższamy ich pod każdym istotnym względem
  • Odpowiedz