Wpis z mikrobloga

@buszmen007 no ale gdzie dasz granice? Jakby Carlsen miał hetmana, a Firouzja 2 hetmany? A 7 hetmanów? To remisy czy wygrana Magnusa? Od czegoś są przepisy i jeśli ma nierealna możliwość wygranej, ale jednak ma to dobrze, że zaliczyli mu ją. Tak mysle ;)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@buszmen007: podobno coś mówił do niego w czasie partii co jest zabronione, ale imo takie coś się zgłasza w czasie partii a nie po. Z drugiej strony go rozumiem bo przegrał przez trochę niefajny przepis, jest młody,emocje są ogromne tuż po partii i nie myślę że ktokolwiek miał pretensje do niego że próbował coś ugrać z sędziami
@buszmen007 myslal po prostu, ze skoro Carlsen ma tylko gonca to nie ma opcji zeby to przegral. A tu sie okazalo, ze brane pod uwage sa jeszcze figury przeciwnika.
I tak wg tych zasad Firouzja moglby przegrac majac:
- takie same figury jak Carlsen (goniec) + krol
- 5 heetmanow + krol
- pionek + krol

ale nie mogl by przegrac majac tylko krola:)
Troche absurd.

@elaremalaka Troche glupote palnales z tymi
@blindguardiano: @Darros:
Koleś jest w topce światowego rankingu, nieznajomość przepisu to kiepska linia obrony, zwłaszcza że wbrew pozorom to dość oczywisty przepis i zdarza się wcale często - w grze internetowej. Tam algorytmu nie przekonasz do swojego zdania. Sam zapewne kilka partii wygrałem/przegrałem w ten sposób w ostatnim roku trzepiąc bullety. :)
@Darros:
Tobie miałem napisać, ze przepis nie jest niefajny, sorry :P

Jak dla mnie to jest jedyne logiczne rozwiązanie. Zużyłeś czas do namysłu, oznacza że nie możesz już wykonywac ruchów po jakimkolwiek namyśle, ergo możnaby zastąpić Ciebie automatem losującym co grać. A taki może przegrać, więc jest przegrana

No i jest jednoznaczne, odbiera pole jakijkolwiek potrzeby subiektywnej weryfikacji przez sędziego.
@Ragnarokk: powiedzmy że jest niefajny dla strony przegrywającej ;D
Pamiętam że kiedyś w pewnym momencie wszedł przepis że na blitzach sędzia nie może zakończyć partii (powtórzenia posunięć, granie na czas etc) i ludzie potrafili grać końcówki goniec vs goniec w partiach 5+0 tylko żeby wygrać na czas ;D
@Darros:
Jest to prawda, aczkolwiek w dzisiejszych czasach gdy w zawodach X+0 raczej jest rzadkie (choć nie bijcie jak się mylę, zagrałem cały 1 pełny turniej od 2016 :P) to już nie jest problemem na zawodach wyższej ranki, a na zawodach niższej można sobie po partii na podwórku wytłumaczyć mniej lub bardziej werbalnie kto wygrał :P