Wpis z mikrobloga

do aneksu kuchennego mieszkania 55m2 bez sprzętów


@michalmisiek: a co ma metraż mieszkania? Rozumiem, że w pewnych granicach tak (w mikrokawalerce kuchnia i kibel zapewne są w tym samym miejscu), ale gdzieś między 45m2 a 95m2 kuchnia może być podobnej wielkości - wsystko zależy od powierzchni samej kuchni.
A ściślej - od długości ściany, firmy robiące zabudowy czasem są w stanie wycenić "ogólnie" właśnie za metr bieżący kuchni (wtedy liczone gora+dół
@michalmisiek: ale robisz dla siebie, w swoim własnym mieszkaniu, na lata i na wypasie; czy robisz w wynajmowanym, po taniości itp?
W Ikei prawdopodobnie wraz z montażem zmieścisz się w okolicach 5-7k; a "studio mebli kuchennych" to już rozrzut bez górnego limitu.
@michalmisiek: meble kuchenne zawsze można zmienić bez demolowania połowy mieszkania i wyprowadzki na czas remontu bo w 2 dni na montaż+demontaż zawsze możesz mieć nowe. Jak się zastanawiasz nad totalnym kosztem wykończenia - ja bym sugerował większą wagę przyłożyć do lepszego wykończenia np. łazienki (bo tu #!$%@? utrudnia życie w mieszkaniu, remont to powiedzmy kilka tygodni, min. 2 tyg jeśli masz sprawną ekipe); a meble kuchenne dziś po taniości a za
@michalmisiek: nie zrozumieliśmy się. Ja bym wolał dziś wydać 90k na lepsze wykończenie wszystkiego poza kuchnią, a kuchnię za rok wymienić na taka za 40k, niż dziś wydać 40k na kuchnię i oszczędzać na innych rzeczach .... po to, by za rok poprawę standardu opędzlować właśnie lepszą kuchnią (szybka wymiana) niż zrywaniem za rok rocznej glazury by położyć lepszą.
@toworel: No nie wiem czy chce wydać bo nie wiem czy tyle to kosztuje tak jak mowisz może ktoś zamówił drogie materiały i droga firmę i wyszło 27k a Ty dostałeś wycenę za 1/3 tego wiec muszę po prostu się dowiedzieć na swoim podwórku jak to wyglada
@toworel: @michalmisiek: moj budzet to tez bylo poczatkowo 100k i mialo byc tip top ale jak sie okazalo wszystko kosztuje wiecej niz liczylem i wyjdzie 150k conajmniej z reszta mebli i agd. Kuchnia jest raczej z lepszych materialow bo fronty z super matowego akrylu, same szuflady i aventosy, zabudowana lodowka, oswietlenie i blat 12mm kompaktowy. Ikea z tymi wymiarami ale bez aventosow i ze zwyklym blatem by wyniosla okolice 12-13k