Wpis z mikrobloga

Jeszcze o prawnikach, sędziach i prawie jako takim...

#sadownictwo #prawo #wolnesady #kastratcontent

https://www.wykop.pl/wpis/46187849/gersdorf-w-tvn24-to-jest-zawod-trudny-i-odpowiedzi/#comment-162640263

@motaboy: Wiem, ale nie mam zamiaru dawać się wciągnąć w dyskusję z gościem, który o temacie nie ma pojęcia.


@GordonL: To już jest kolejny pogląd narzucony przez tych cwaniaczków - że o sprawie która dotyczy obywateli, o tym kto i w jaki sposób będzie ich sądził mogą dyskutować i rozmawiać tylko ci, którzy "się znają". Czyli prawnicy ogólnie. A "takiego wała" - na szczęście to zostanie zmienione a prawnicy wrócą do roli służebnej wobec społeczeństwa a nie do roli kształtujących ustrój.

Ciekawy jestem jaki ci żywi bogowie, geniusze prawa, krynice mądrości i cnót wszelakich zapatrywały by się na ewentualną możliwość wyłaniania sędziów w wyborach powszechnych... Pewnie wrzaskiem i harmidrem podobnym do dzisiejszego...

Aczkolwiek te krokodyle łzy na #tvn24 to miód na moje uszy. Większość społeczeństwa ma to w dupie - podniecają się tefałeny. Jak zwykle - słychać wycie, znakomicie.
motaboy - Jeszcze o prawnikach, sędziach i prawie jako takim...

#sadownictwo #praw...

źródło: comment_FcsrVr5GGC9RKcumsc0US2xKSlkCgFjt.jpg

Pobierz
  • 36
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Władza sądownicza nie może pełnić roli służebnej.

Ma pełnić władze. Sądowniczą.


@GordonL: Ależ właśnie wszystko wskazuje na to, że tak właśnie będzie. I to ty się będziesz musiał dostosować, a nie ja.

Ja zresztą będę wam kibicował z zagranicy ( ͡ ͜ʖ ͡) - od stycznia będę pracował i mieszkał za granicą. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Może się jednak jakoś odnajdziecie
  • Odpowiedz
Ależ właśnie wszystko wskazuje na to, że tak właśnie będzie.


@motaboy: W reformach PiS nie ma mowy o wybieraniu sędziów.
Jesteś slepy?

PiS obsadza tylko i wyłącznie ludźmi swoimi, którzy gwarantują
  • Odpowiedz
Co służebnego wobec społeczeństwa robili sędziowie od afery hejterskiej? Jesteś w stanie wyjaśnić?


@GordonL: Nic. Byli takim samym rakiem jak i ten cały J. z Olsztyna. To taka cecha immanentna większości tych ludzi. Wydaje mi się że gnić zaczynają gdzieś od czasów liceum, Na studiach to się tylko ugruntowuje, a później jest tylko gorzej. W międzyczasie ego szybuje coraz wyżej.

Ja zresztą od zawsze jestem zdania (w kwesti zasad ustrojowych)
  • Odpowiedz
@Kjedne: A dlaczego ty mnie o to pytasz tak, jakbym to ja o tym decydował? Ja tylko wyrażam moje zdanie i mówie co mi się podoba, a co nie i jak JA to widzę. Wpływ mam na stan rzeczy mam mocno ograniczony i tylko w momencie głosowania, wyborów. Ewentualnie jakieś aktywności obywatelskie, ale na to już nie mam ochoty, chociaż kiedyś bardziej się angażowałem.
  • Odpowiedz
@Kjedne: Więc stracą. Napisałem ci - wpływ na to mam niewielki. Ta cała sytuacja jest już zresztą tak mocno upolityczniona, że sędziowie, adwokaci i inni tego typu delikwenci powinni sobie partię polityczną założyć. Bo wpie%dalanie swojego nosa w uprawnienia władzy ustawodawczej idzie im świetnie.

Wydaje mi się że tu dojdzie zresztą do jakiegoś kompromisu i karawana pojedzie dalej. Dlatego propozycje pojawiają się że tak powiem, maksymalne. Ot po prostu prawnicy
  • Odpowiedz
@motaboy: Rynce mi opadly od tskiego k--------------u.

Nie chce Cię obrazic ale nie jedz lepiej za granicę, bo służby konsularne nie mogą marnowac czasu na które mogą miec problem z zawiązaniem butów ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
Byli takim samym rakiem jak i ten cały J. z Olsztyna. To taka cecha immanentna większości tych ludzi. Wydaje mi się że gnić zaczynają gdzieś od czasów liceum, Na studiach to się tylko ugruntowuje, a później jest tylko gorzej. W międzyczasie ego szybuje coraz wyżej.


@motaboy: Ale wysrywy...
To co piszesz pokazuje, że jesteś zwykłym idiotą.
  • Odpowiedz
To co piszesz pokazuje, że jesteś zwykłym idiotą.


@GordonL: Co to ja pisałem o waszym EGO?

Nie chce Cię obrazic ale nie jedz lepiej za granicę, bo służby konsularne nie mogą marnowac czasu na które mogą miec problem z zawiązaniem butów ¯_(ツ)_/


@Kjedne: Co to ja pisałem o waszym EGO?
  • Odpowiedz
Co to ja pisałem o waszym EGO?


@motaboy: Zastanów się o Twoim EGO mówi to co napisałeś. Wszystko to co piszesz można spokojnie przypisać Tobie.

Z tą różnicą, że masz bardzo mizerną wiedzę ustrojową i prawną. Zachowujesz się jak taki typowy wieśniak, który ma pretensje do świata, że jest "zerem". Nie wiem kim jesteś, ale dokładnie tak można odczytać twoje
  • Odpowiedz
@motaboy:

EGO


A jak myślisz jak poczuje się E G O prokuratorów gdy będzie Cię można ściągnąć z zagranicy albo dając klapsa tobie bezpośrednio albo tak troskliwie zajmujac sie bliskimi tobie że w końcu wrocisz
  • Odpowiedz
  • 0
@Kjedne: Będę się martwił jeśli tak będzie. Póki co ufam bardziej władzy niż klaunom w śmiesznych wdziankach. Bo co oni potrafią już wiem i widziałem.
  • Odpowiedz