Wpis z mikrobloga

@misterbrian jeśli sądzisz, że zablokujesz możliwość krytycznego komentowania swoich wypowiedzi to się mylisz.

Nie ja nazywam nowym ateizmem tylko oni sami ;)


Moje pytanie dotyczyło poglądów, które pod tą etykietą mają się łączyć. Jak widać tak proste pytanie całkowicie sparaliżowało twoją zdolność do merytorycznej dyskusji.

W kwestii absolutu nauki, jeżeli obca jest ci koncepcja implikacji, i uważasz że autor nie jest w żaden sposób odpowiedzialny za retorykę jego fanów, to o czym my tu mówimy?


Moje pytanie nie dotyczyło tego o czym pisałem wyżej. Bajki o 'implikacjach' i 'fanach' to tylko słaby wybieg by nie odpowiedzieć na moje pytanie. I tak oto twoje mądrości skończyły się zanim jeszcze zaczęły.

Tak, bez problemu potrafi, wiadomo przecież że wpływ "konceptu niematerialnego" zawsze przybiera formę magicznych wydarzeń, łatwych do zidentyfikowania jako niewyjaśnialne do nauki.


Nie definicji naukowej 'niewyjaśnialności'. To, że fanatycy religijni wierzą w to, że jakieś zjawiska są niewyjaśnialne o tym nie świadczy. Po drugie 'wyjaśnialność' wielu zdarzeń zależy od aktualnego zasobu wiedzy w nauce. To co dzisiaj nie daje się wyjaśnić, może być wyjaśnione w przyszłości.

Sugerując takie dziwaczne rzeczy doprowadzasz się do takich absurdów jak wniosek, że Bóg w średniowieczu był bardziej boski niż dzisiaj, bo więcej rzeczy było wtedy niewyjaśnialnych.

Weź idź się prześpij i do mnie nie pisz więcej xD nie wnosisz żadnej wartości do tej nitki. Już KomosaBiała miała więcej do powiedzenia. Dobranoc!


Ja rozumiem, że najlepiej czujesz się w mętnej wodzie pojęć których kompletnie nie rozumiesz. Ani ich implikacji. Pokazałeś też właśnie swój poziom kultury z którym równasz do większości wykopowych zapalonych krytyków Dawkinsa. Tak więc nic nowego tutaj nie odkryłeś, za to stosując swoją 'teoryję implikacyji' wystawiłeś kiepskie świadectwo panu Kucharczykowi. Brawo!

#filozofia #religa #ateizm #dawkins
  • 4
@wrrior: xD
w chwili w której staje się jasne, że twój rozmówca nie ma nic do powiedzenia, trwanie w dyskusji nie jest znamieniem otwartego umysłu, lecz masochizmu. Nie mam nic przeciwko twojej "krytyce" poddaj jej choćby wszystko co napisałem w tamtym wątku. Zablokowałem cię, bo po co mam zaśmiecać powiadomienia twoją osobą? ¯\_(ツ)_/¯
No, to mój ostatni komentarz już, nie mogłem się powstrzymać. Proszę kontynuować.