Wpis z mikrobloga

recenzja oczyszczacza powietrza Alfawise P2 za 240zł
Taka mała zabawka ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Działa, ale mam trochę uwag...

Alfawise P2
⏩62.99$ (najniższa w historii)
▶️Kod: Y54X4643FHP
Dostawa Priority Line bez ryzyka VAT 0.13$

i alternatywa - Xiaomi Air Purifier 3
⏩167.16$
▶️Kod: BGBFAIR3
Dostawa Priority Line lub Priority Direct Mail bez ryzyka VAT

⏩Alfawise P2 testowałem kilka dni, a kupiony był dla członka rodziny, który idąc za modą na oczyszczacze też zapragnal mieć jakis. Przeznaczenie do małego biura, w którym urzęduje wiele godzin, w miasteczku o dużych tradycjach smogowych ( ͡° ͜ʖ ͡°) Chciał jak najtańszy więc wybór padł na Alfawise. Firma ma w ofercie dwa oczyszczacze : P1 i P2, ale cena P1 obecnie nie zachwyca, jest tylko trochę niższa niż większego P2, więc wybór padł na ten model.

⏩Alfawise P2 to następca popularnego w ubiegłym roku modelu P1. Jest większy od poprzednikami ma oczyścić nawet do 15-20m2. Może zwróciliście uwagę, że wygląda jak oferowany jakiś czas temu w Biedronce oczyszczacz Hoffen ( ͡° ͜ʖ ͡°) Tak, ale tu jest dodatkowo WiFi i filtr w zestawie.

⏩Przesyłka Priority Line dotarła z GearBest kurierem w niewiele ponad 2tygodnie, oczywiście bez VAT ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Paczka :
▶️Oczyszczacz z kablem EU
▶️Filtr (w środku urządzenia, ale trzeba go rozpakować)
▶️Instrukcja po angielsku

⏩Oczyszczacz jest w kształcie okrągłej kolumny, wysokość 45cm, waga 2.1kg. wykonany z białego matowego plastiku. Na górze umieszczony panel sterujący, podświetlany dookoła.

Na stronie oferty napisali, że to zwycięzca IF Design Award 2019. Hmm... Albo nie znam sie na designie, albo w jury był Stevie Wonder ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jak dla mnie nie wygląda zbyt atrakcyjnie. Oczyszczacze Xiaomi są ozdobą pokoju i na prawdę wyglądają świetnie. Ten raczej postawiłbym gdzieś w niewidocznym koncie. Jest też dużo mniejszy od oczyszczacza Xiaomi. Podobnie wygląda to z filtrem, jest wielokrotnie mniejszy.

Sam w domu posiadam dwa oczyszczacze Xiaomi Air Purifier 2. Są ładne, ciche i bezobsługowe. Stoją i oczyszczają. Mają czujnik, który w razie pogorszenia powietrza czy wykryciu zanieczyszczen uruchamia maszynę w wyższym trybie i szybko poprawia jakość powietrza.

Oczyszczacz Alfawise P2 czujnika PM2.5 nie ma. Możemy go włączyć jedynie samodzielnie, na czuja. Nie wiedząc czy jakość powietrza jest dobra czy zla. Lub jak mamy go np. w sypialni po prostu uruchomić codziennie jakiś czas przed snem.

Urządzenie pracuje w trzech trybach: low, medium i high. Praca muszę przyznać jest dość głośna, na najniższym biegu zmierzyłem ok. 41bB (Xiaomi w trybie nocnym ok. 30dB). Na najwyższym ok 56dB (Xiaomi podobnie).

Można go też włączyć na określony w godzinach czas (2, 4h). Można też nim sterować z aplikacji Smart Life i tam ustawić harmonogram timera. Ale to dalej wszystko na czua. Po prostu codziennie włączy się o 16, ale nie włączy się sam jak nagle jakość powietrza sie pogorszy.

Działa, ale jego skuteczność jest średnia. Nie mam osobnego czujnika, kierowałem sie tym z Xiaomi Air Purifier w App i jakość powietrza polepszala się w takiej samej sytuacji dużo wolniej niż przy działaniu Xiaomi 2 generacji.
Na pewno jakość powietrza będzie lepsza, trzebaby jednak włączać go na dość długo.

Plusy
▶️Cena
▶️Działa
▶️Dobry do niewielkich pomieszczeń typu biuro lub sypialnia, gdzie bez względu na jakość powietrza włączymy go po prostu
▶️Tanie filtry

Minusy
▶️Brak czujnuka PM2.5
▶️Średnia skuteczność
▶️Wygląd

⏩Dla mnie to bardziej zabawka. Jest mały, ma mały filtr. Ale wiem, że wiele osob kupowało w ubiegłym roku oczyszczacz Alfawise P1, jeszcze mniejszy i byli zadowoleni. Ja z nim nie miałem do czynienia. Tego P2 sam też do domu bym raczej nie kupił, wolałbym dołożyć do Xiaomi 2s ub 3. Moja opinia pewnie wynika z tego, że mam po prostu w domu lepsze urządzenia i zamiana na Alfawise, czyli jednak gorsze, nie jest za bardzo do zaakceptowania. Ale jak ktoś szuka jak najtańszego oczyszczacza do biura, sypialni czy pokoju dziecka to ten Alfawise może się sprawdzić. Na pewno powietrze będzie czystsze niż bez niego. Nie włączy się niestety sam (jak Xiaomi) jak nagle pogorszy się jakość powietrza. Ale można go po prostu codziennie włączać przed spaniem na 2h i na pewno będzie się lepiej spało.

❗Natomiast zwrócę też uwagę, że pojawiła się wersja bez Wifi, ale z prostym czujnikiem jakości powietrza. Nie jest idealnie, bo nie widzimy wartości tylko 3 kolory podświetlenia panelu oczyszczacza sygnalizujące jakość powietrza: zielony - swietna, żółty - średnia i czerwony - zła. On sam się nie włączy, ale widzimy przynajmniej, że jest gorsze powietrze u możemy go wtedy uruchomić. Osobiście wybrałbym ta wersję monitorująca jakość powietrza. Bo taki oczyszczacz, jeśli ktoś się na niego zdecyduje, będzie i tak raczej stał w małej sypialni, więc wifi nie będzie konieczne - włączymy go po prostu ręcznie jak będzie potrzeba.

Zdecydujcie sami ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jest to prosty tani oczyszczacz. Bardzo tani. Na pewno powietrze oczyści i wiele osób będzie zadowolonych.epiej nic jakikolwiek, niż żaden. Ale mając większe środki można pomyśleć nad większym droższym.

#gearbest #banggood #alfawise #xiaomi #itemyzchin #oczyszczacz #aorpurifier #sebeksspoleca

sebekss - recenzja oczyszczacza powietrza Alfawise P2 za 240zł❗
Taka mała zabawka ( ...

źródło: comment_kc0iuW5ZFMyQDJnEsCi6zoqQfuJ7HSde.jpg

Pobierz
  • 11
@sebekss:

Miałem Alfawise P1, teraz przyszedł mi P2 WiFi i jestem zadowolony tak jak byłem z P1. Nie ma co porównywać z Xiaomi, bo to nie ta półka cenowa, nie ta wielkość filtra itp.
Równie dobrze można porównywać członka Rocco Siffredi i typowego Mirka z wykopu. Taki sam sens.
Jak za tą cenę niczego lepszego się nie kupi.

Zreszą Klawiter robił test porównawczy i wyszedł bardzo dobrze. Ten sam oczyczacz co
@Brudne_Mysli: tak jak pisałem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Moja opinia pewnie wynika z tego, że mam po prostu w domu lepsze urządzenia i zamiana na Alfawise, czyli jednak gorsze, nie jest za bardzo do zaakceptowania. Ale jak ktoś szuka jak najtańszego oczyszczacza do biura, sypialni czy pokoju dziecka to ten Alfawise może się sprawdzić.

Ale czy nie lepiej wziąć tą wersję bez WiFi, a z czujnikiem?
@sebekss: Luknij na tą recenzję od Klawitera, mierzył oba czujnikiem i radził całkiem dobrze. Ten czujnik w P2 podejrzewam jest tak dokładny, że te kolory zmieniają się w ciemno. Pewnie jak długo nie włączany, to oczyczacz uznaje , że powietrze zapewnie złe i zmienia kolor.
@sebekss: ja akurat posiadam Alfawise P2 w wersji z czujnikiem. Ciężko powiedzieć na ile dokładny jest ten czujnik ale zdecydowanie nie działa tak jak pisał @Brudne_Mysli. Reaguje zmieniając kolor na pomarańczowy lub czerwony gdy w okolicy pojawi się kurz np. z ubrań czy otworzy się okno w czasie smogu. Także jakoś nawet działa.
A co do porównania do Xiaomi to raczej nawet nie ma sensu go porównywać bo to w
@greggy: To miłe zaskoczenie, sam jestem zadowolony z tej marki, P1 dawał radę, P2 jest dużo wydajniejszy niż 1. Do tego za 62$ kupiłem z dodatkowym filtrem w preorder. Jak na moją szufladę 30m2 w zupełności mi wystarczy, choć jak zmienię klatkę, pewnie kupę Xiaomi ze względu, ze ogarnie więcej metrów kwadratowych.