Wpis z mikrobloga

Mylnie interpretujecie wyniki Bosaka jako walkę między narodowcami a korwinistami. Ja jestem wolnościowcem i wyborcą KORWiN-y, a zamierzam zagłosować na Bosaka, bo uważam, że ma największe szansę na wyższy wynik niż sondaże dla samej Konfederacji, na zebranie szerszego elektoratu. Myślę, że jest więcej osób takich jak ja.
#konfederacja #korwin #polityka #4konserwy #prawybory #neuropa
  • 10
@grim_fandango W zasadzie to już teraz w dużej mierze partia przesiąkła Ruchem Narodowym, mają większe struktury i to właśnie Bosak, a nie Korwin jest coraz częściej postrzegany jako lider Konfederacji. Jego wizja staje się coraz popularniejsza (bo też ludzie lubią narodowy populizm) i może stać się tak, że w pewnym momencie korwiniści będą balastem, niepotrzebnym i niezgodnym z główną linią partii.
@RegularJohnny: RN ma 2 rozpoznawalne postacie, Korwin z 10. Zgadzam się, że struktury będą grały dużą rolę, i to jest zadanie na następne 4 lata by je budować, by były jak najsilniejsze. Nie sądzę, że RN ma większe struktury, z chęcią bym się dowiedział ile członków ma Ruch Narodowy, obstawiam że dwa razy mniej niż Wolność.
@grim_fandango: Kumplu, nie obraź się, ale serio trzeba być ślepcem by nie widzieć o co toczy się gra.

W tych prawyborach nie chodzi o wybranie kandydata na prezydenta z ramienia Konfy, tylko faktycznego przywódcę Konfy. Bosaczki i Winniczki praktycznie od dnia ogłoszenia wyników wyborów robią wszystko, by zostać "liderami" tej formacji, przy jednoczesnym zmarginalizowaniu całej reszty - retoryka Janusza i spóły oraz retoryka Bosaka i spóły już teraz zdążyła się
mnik1 - @grim_fandango: Kumplu, nie obraź się, ale serio trzeba być ślepcem by nie wi...
@grim_fandango: Wolność ma więcej biernych sympatyków ale strukturalnie nie ma podjazdu do RN. Oba środowiska złożyły się na swój sposób na sukces ale to narodowcy rosną w tym układzie przez większe zaangażowanie.
zamierzam zagłosować na Bosaka, bo uważam, że ma największe szansę na wyższy wynik niż sondaże dla samej Konfederacji, na zebranie szerszego elektoratu


@grim_fandango: W jakimś stopniu mógłbym się pewnie zgodzić, bo ideowa narracja bardziej trafia do ludzi niż opowieści o niższych podatkach, które w zasadzie obiecuje każdy. Pytanie tylko, czy Bosak jest dobrym naczyniem dla takiej narracji. On oczywiście radzi sobie w dyskusjach, ale mówca raczej z niego słaby. Mruganie oczami,