Wpis z mikrobloga

Często widuję tutaj pytania o implanty, czy się opłacają i ile wytrzymują. Albo widuję stwierdzenia typu "usunę wszystkie zęby i wstawię implanty. Będę miał spokój do końca życia". Jest to błędne myślenie.

To jest zdjęcie z prezentacji na konferencji protetycznej w Nowym Jorku. Jak widzicie, na implanty można dawać gwarancję do 8 lat. Na pewno nie na całe życie, jak to reklamują się niektóre gabinety.

Nie zrozumcie mnie źle, to jest dobre rozwiązanie, ale obarczone również sporym ryzykiem niepowodzenia. I nie zawsze jest najlepszą opcją. Dlatego walczcie zawsze o jak najdłuższe utrzymanie swoich naturalnych zębów.

#stomatologia #ciekawostki #implanty
Pobierz SkrytyZolw - Często widuję tutaj pytania o implanty, czy się opłacają i ile wytrzymuj...
źródło: comment_7FgVH1T7xjLLqorfN7SnJ6jQQxoBq1gY.jpg
  • 10
@SkrytyZolw mi wszczepili 3 miesiące temu i wszystko poszło jak w książce. W środę montują mi koronę. Od poczatku byla mowa, że może być odrzut, ale to jakiś ulamek %. Robił mi to gościu ktory wprowadził to jako pierwszy w Polsce i tlumaczyl, że dużo ludzi decyduje sie na chińskie tańsze odpowiedniki i psują mu statystyki.
@Aokx: ten ułamek jest potwierdzony przez ludzi korzystających ze szwajcarskich implantów jak i producenta. A oni raczej nie mogę sobie pozwolić na zakłamania. Problemem jest również prawidłowe rozpoznanie możliwości wszczepu. Często jest to robione w miejscu gdzie powinna być uzupełniona kość (tzw. agumentacja) co podraża znacznie taki zabieg, a co tym samym może być powodem odrzutu jeżeli nie była ona wykonana prawidłowo.
"usunę wszystkie zęby i wstawię implanty. Będę miał spokój do końca życia"


@SkrytyZolw: Serio ktoś tak myśli? To już wolę sobie na spokojnie pójść czasem i w znieczuleniu poobserwować sufit.
Robił mi to gościu ktory wprowadził to jako pierwszy w Polsce


@kolar1: Sorry że odkopuję stary temat ale mógłbyś mi napisać u kogo robiłeś i czy jesteś zadowolony z efektów? Właśnie szukam jakiegoś dobrego implantologa dla taty a ten którego opisałeś brzmi przekonująco.
@JohnDeere: Nie pamietam nazwiska ale na wszczepienie przyjeżdża jeden. Ewentualnie jedna pani pod jego okiem to robi ale to on wkręca. Znieczulenie jest słabsze od tego przy plombowaniu. Na początku czułem i język cały czas tam gmerał ale przeszło po miesiącu.