Wpis z mikrobloga

Takie ogłoszenie znalazłem. Zadzwoniłem pod ten numer, gość mówi że praca polega na pomocy kierowcy który transportuje uszkodzone samochody z Przemyśla na Ukrainę, zlecenie zamyka się w 6h i wynagrodzenie wynosi 600zl.
Co o tym Mireczki sądzicie? Dla mnie to smierdzi jakimś przekrętem by ominąć cło
#pracbaza #kiciochpyta #prawo #ukraina #przemysl #rzeszow
Pobierz alejajabeka_wchu - Takie ogłoszenie znalazłem. Zadzwoniłem pod ten numer, gość mówi ż...
źródło: comment_UhRA2ogNBFNhFEWsV66cuDSNKb2K3ujr.jpg
  • 11
@ale_jaja_beka_wchu: Na 100% jakiś przekręt, tylko nie wiem na czym polega. Nikt w Polsce nie da 600zł za uczciwą pracę, bez żadnych specjalnych umiejętności, uprawnień itd., nawet najcięższą i trwającą 16 godzin.
@r4do5: Rok temu to było powszechne, obcokrajowiec mógł wjechać autem na polskich blachach na Ukrainę na rok bez cła, oczywiście auto oddawał Ukraińcowi siedzącemu obok i wracał pieszo lub nawet go odwozili i dawali 300-400 zł. Auto już tam zostawało i gdyby po roku ten Polak tam pojechał, to by celnicy się dowalili, że auto nie wyjechało i jest kara do płacenia. Przepisy zmieniono i już to jest niemożliwe. To widocznie
@ale_jaja_beka_wchu: Będziesz widniał jako osoba, która wjechała samochodem do kraju. Masz obowiązek w ciągu roku ten samochód z Ukrainy zabrać. Tak jak już napisano chodzi o cło. Nie będą chcieli na Ciebie przepisywać własności pojazdu, tylko zadeklarować na granicy, że samochód jest Twój. Jadąc jako kierowca domyślnie to zaznaczą w swoim systemie.

Masa możliwych problemów za niewielkie pieniądze, szkoda się nawet nad tym zastanawiać.