Wpis z mikrobloga

Chcę kupić pewną rzecz na amazonie.de i mam tu darmową wysyłkę a mimo to do ceny dowalili 5 ojro (przy wyliczeniach jest 5.99 za pezesyłkę a potem -5.99) ale oprócz tego cena wzrosła i tak o 5 ojro. O co kaman?

No i jak u licha mam sprawdzić po jakim kursie ostatecznie amazon policzy mi tą kwotę? Nie widzę nigdzie opcji żeby się o tym dowiedzieć - jest tylko opłać i koniec zamawiania... Jedyną opcję jaką uznaję przez internet to przelewy24 więc inna opcja płatności odpada.

#amazon #pytanie
  • 2
@Wasz_Pan: ad.1. roznica w vat miedzy Niemcami a Polska, u nich jest afaik 19 u nas 23% stad roznica w ostatecznej cenie.

Ad.2. mozesz pozwolic na to zeby amazon po swoim kursie przeliczyl ci € na zlotowki i wtedy z konta zejdzie dokladnie tyle ile jest wyswietlone, tylko problem taki ze amazon ma bandycki przelicznik przy przewalutowaniu.

Natomiast jesli zaplacisz w € to bedziesz uzalezniony od przelicznika swojego banku. Nic dziwnego
@PurpleHaze: ahaaa więc to ten Vat.. to już wszystko jasne :). Dzięki

A co do przelicznika to poszedłem 'dalej' i okazało się, że przelicznik jest około 4,4 zł = 1e czyli w sumie 10 groszy więcej niż podają na stronach przy sprzedaży. Przełknąłem to i tak bo "zaoszczędziłem" prawie 350 ziko na promocji ( ͡º ͜ʖ͡º)

Można zamknąć temat ʕʔ