Wpis z mikrobloga

O kurde co inb4 mireczki

Jestem z moim #rozowypasek prawie 3 lata (za tydzień jakoś rocznica). Około pół roku temu zapisała się do oazy czy innych cudów na kiju. No spoko jak chce to niech robi z czasem co chce

No i niedawno wyszlo na jaw w tym całym kółku różańcowym, że mieszkamy razem. Bez ślubu ofc. Chyba fanatyzm odbił jej do głowy zbyt mocno i stwierdziła, że wyprowadza się ode mnie, bo bozia w chmurce się obrazi

Wyprowadzka ode mnie wiąże się z zerwaniem znajomości o czym ona doskonale wie po ostatniej wyprowadzce i powrocie (wtedy utrzymywaliśmy relację, ale nie mam zamiaru drugi raz przeżywać tego co było). To nie tak że jest mi smutno. Ja po prostu jestem w szoku, że zupełnie obca osoba w sukience potrafi wywrzeć większy nacisk na człowieka niż chłopak z kilkuletniego związku...

#bekazkatoli #zwiazki
  • 45
@Pomylileasnazwy: chyba raczej nie chodzi o obcą osobę w sukience, a o to, że Twoja dziewczyna już wcześniej była religijna, inaczej nie wstąpiłaby do tej oazy czy czegoś tam. No i, zdaje się, że nie chce być hipokrytką - no bo jest to pewna hipokryzja być wierzącym i praktykującym i mieszkać z kimś (a zatem i uprawiać seksy) bez ślubu (co wg katolickiej logiki jest grzechem przeciwko 6 przykazaniu).
@XX48Fb: w sumie spoko dziewczyna była. Kiedyś były seksy nie była najlepsze ale nawet spoksik. Po tej wyprowadzce niby odcielismy sie odrobine od tego bo mimo wszystko zależało mi na niej i jakkś sobie musiałem radzić

A teraz #!$%@? zero seksu jest czasem jakiś lodzik czy #!$%@? wie co a tu książulek mówi że nie możemy razem mieszkać bez ślubu gdzie nawet jej nie rucham #!$%@?
@KatpissNeverclean: tyle że seksów nie było bo mi zależało na niej faktycznie i zgodziłem się na to...

A teraz bez seksu mieszkamy ciężko troche, ale do wyuczenia. Ale przecież mieszkanie ze sobą to pokusa do seksu noo nie ważne że odcięła się od seksu pół roku temu i namówić ją to byłby cud
To co się dowiedziałem sam od księdza że właśnie nie chodzi o seks przedmałżeński w mieszkaniu ze sobą tylko o samo mieszkanie , że niby tworzy się rodzinę przed zawarciem związku małżeńskiego. Dlatego też przed ślubem są 2 spowiedzi , jednak bodaj 2 tyg. przed a drugą dzień przed i mieszkając razem nie idzie się na tą pierwszą bo i tak teoretycznie nie dostanie się rozgrzeszenia ew. błogosławieństwo i dopiero na tej
@Pomylileasnazwy: dziwne, bardzo. Generalnie miałem styczność tylko z jedną kobietą, która była taką zagorzałą katoliczką. Ciężki temat, serio, bo nie wiadomo jak bardzo religia wpłynęła na nią. I czy to rzeczywiście względy religijne nią kierują, czy używa tego jako zasłony.
I co teraz? Powiedziałeś jej, że to koniec? Jak zareagowała?
@Pomylileasnazwy: tak jak wyzej napisane, byla religijna, wlaczyly jej sie wyrzuty sumienia przez ta cala sytuacje z toba, wstapila fo oazy i tu juz presja otoczenia. Wydaje mi sie ze po trzech latach zwiazku i wspolnym mieszkaniu mozesz juz wiedziec czy chcesz sie z nia ozenic wiec to chyba czas by zrobic krok w przod lub poprostu sie rozejsc. Chociaz bardzo szkoda, ze odciagnela cie od wiary.... dziwne ze tego nie
@galicjanin: póki co nie zapłaciłem nawet złotówki, rezerwowałem jedynie date ślubu i odbyłem kurs przedmałżeński :) i w kościele i na kursie ksiądz o to pytał ale na zasadzie pozyskania informacji i tyle, jak przy rezerwacji daty w kościele spytał czy mieszkamy razem (chodziło o przynależność do danej parafii) to tylko powiedzieliśmy że tak i tyle, ale co parafia to inne podejście , trzeba patrzyć na to indywidualnie
@Pomylileasnazwy: cos mi mowi, ze wcale nie chodzi o typow w sukienkach.

To raczej pretekst. Wiec ten... wzmozone kontrole wyrazem najwyzszego zaufania.

I zaraz sie okaze, ze to ze jestes nieczulym #!$%@? nie szanujacym jej potrzeb religijnych jest, podobnie jak mieszkanie osobno, furtka do seksu z innym.
@galicjanin: możliwe, ja znam to z takiej strony, natomiast wiem że np mój przyjaciel miał nieprzyjemności z tego powodu, że to ja miałem być jego świadkiem a nie mam ślubu (co w ogóle jest absurdem bo świadek nie musi być nawet osobą wierzącą)
@kupuje_bulki_w_almie: jak przystępujesz do jakiejś grupy to przyjmujesz jej zasady, a wiesz co jest w tym wszystkim najlepsze ? --> że nikt Ci nie każe tego robić
szara myszka konserwatywka to idealny material na zone


@XX48Fb: Na żonę może i tak ale niekoniecznie na konkubinę xD. Laska ma swoje zdanie i zostawia jakiegoś przegrywa, wykop płacze razem z nim. XD


Wspaniałe rzeczy o poranku, zaiste.